Виховні заходи

2018/2019 навчальний рік

Конкурс новорічних прикрас «Прикраси дивні на ялинці – наче з чарівної скрині гостинці»

Протягом грудня у нашому закладі працювала майстерня чудових саморобок. Кожен клас разом із вихователями готувалися до

конкурсу новорічних прикрас «Прикраси дивні на ялинці – наче з чарівної скрині гостинці» – конкурс на виготовлення новорічних виробів з паперових втулок.

Напередодні новорічних свят актовий зал школи-інтернату  ряснів дитячими доробками. Символи року – поросята та кабанчики, квіти, сніжинки, казкові герої – розмаїття творчих робіт дітлахів вражає. І у кожну іграшку вкладено чимало яскравих ідей, вигадок та вмінь.

Глядачі у захваті були від того, які альтернативні новорічні композиції можна виготовити зі звичайних паперових втулок.

День Святого Миколая

День Святого Миколая – це світле і радісне свято, яке першим приходить до нас як добра зимова казка.  В Україні здавна шанують Миколу Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей та бідних, тих, хто найбільше потребує любові та турботи.

19 грудня 2018 року в школі-інтернаті відбулась  казкова вистава до Дня Святого Миколая. Глядачі вистави опинилися в чудовій казковій атмосфері передноворічних свят. Вистава виявилась динамічним мюзиклом,  наповненим чарівними пригодами. А діти з нетерпінням чекали появи головного гостя, щоб отримати новорічний подаруночок від Святого Миколая.

Новорічна світла атмосфера заповнила актову залу школи!

Нехай заповниться світлом і добром кожен дім і родина!

 

Тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння»

Разом із шаленим прогресом у суспільстві впевненою ходою крокує велика проблема – СНІД. Про це треба знати, навчати інших, особливо дітей, попереджати. Саме тому, 6 грудня 2017 року  в нашому закладі відбувся тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння», який провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «За здоровий спосіб життя» Ковалівська І.А.  Учасниками тренінгу стали  учні старших класів. Розпочався тренінг із представлення, із очікувань і сподівань.

На тренінговому  занятті ,старшокласники розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу, обговорили питання толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Учнів зацікавив нестандартний підхід до висвітлення важливої проблеми сьогодення –  мультимедійна презентація, інтерактивні вправи «Сліпий і поводир», «Воскова паличка», «Загроза», «Біла мітка»;  робота в групах, рольові ігри переконували  школярів у пріоритетності здорового способу життя.

Рольова гра «Суд над наркотиком»

28 листопада 2018 року члени шкільного клубу «За здоровий спосіб життя» (керівник Ірина Анатоліївна Ковалівська) провели рольову гру «Суд над наркотиками», під час якої слухалася справа по звинуваченню наркотика у злочинних діях проти людини, людства. Уважно і неупереджено вислухавши виступи з усіх боків, зваживши на факти й аргументи, які були наведені, узгодивши між собою думки та позиції,  було доведено, що наркотик є засобом скоєння зла, яке чинить людина. Вживати його чи не вживати – це залежить від людини, від її мудрості, від її сили волі, від її моральності.

Вечір пам’яті  «Чорні сторінки історії»

23 листопада 2018 року в нашому закладі пройшов вечір пам’яті  «Чорні сторінки історії», присвячений  85-м роковинам Голодомору. Члени патріотичного клубу «Паросток» під керівництвом Пархоменко Т.М. провели історичний екскурс у 1932-1933 роки, коли в Україні  був страшний штучно створений голод, під час якого померли мільйони українців.

На закінчення вечору було запалено свічки та вшановано хвилиною мовчання жертв Голодомору.

До Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2018 року в школі-інтернаті відбулася низка заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи. Метою проведення було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.

Для учнів молодших класів організовано бесіду «Герої не вмирають». Діти були ознайомлені з історією сучасної України, іменами загиблих героїв Небесної сотні. Наприкінці заходу школярі вшанували їх хвилиною мовчання.

Для учнів 5-8-х класів проведено урок мужності «Хоробрі серця». У класі панувала атмосфера великого патріотизму. Учні підготували поезії та виставку малюнків, присвячених “Небесній сотні”, героям Майдану. Пісня “Герої не вмирають” пролунала з особливим відчуттям суму й гордості.

Члени шкільного патріотчного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організували перегляд відеороліків, присвячених пам’яті “Небесної сотні” та обговорили події, що сколихнули весь світ.

Екскурсія до Державного підприємства «Балаклійське лісове господарство»

Днями учні нашої школи-інтернату відвідали Державне підприємство «Балаклійське лісове господарство» , екскурсію організувала для початкових класів  вихователь Коврига О.І. Діти побували в цеху переробки. Від начальника цеха Олійника В.В. вони дізналися про найголовніші етапи виробництва, побачили, як переробляють деревину. Для дітей екскурсія перетворилася на великі пригоди, спогади про які, разом зі світлинами залишаться на все життя. Після екскурсії на дітей чекав сюрприз – пакунки із солодощами.

Сірники не чіпай, вогонь не закликай ”

Згідно з планом роботи тижня безпеки життєдіяльності та з метою формування в молодших школярів уявлень про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки вихователями школи-інтернату  Тимошенко Л.А., Танчук Ю.В., Коврига О.І. організовано виступ агітбригади для учнів 1 – 2 класів “Сірники не чіпай, вогонь не закликай ”. Під час заходу учні дізналися про вогонь, про правила пожежної безпеки, а також взяли активну участь у різноманітних конкурсах, де показали свою спритність, увагу та знання правил пожежної безпеки.

Отже, діти переконалися, що з вогнем необхідно поводитись обережно, дотримуватись правил протипожежної безпеки. І тоді ніколи не доведеться дзвонити 101.

Практичне заняття «Відважні пожежники»

У рамках тижня безпеки життєдіяльності 14 листопада 2018 року в школі-інтернаті для 5-х класів відбулося практичне заняття «Відважні пожежники», яке провела вихователь Ковалівська І.А.

Щоб здолати пожежу, діти мають знати нелегкі  правила безпечної поведінки з вогнем.  За участю дітей було створено дві команди, які завзято боролися з вогнем у іграх-змаганнях: «Загороди вогонь»,  «Врятуй звірят», «Швидше загаси вогонь», «Влучи в ціль». Пожежа, що  прийшла до діток  на захід,  була ліквідована за рахунок спритності та відважності юних пожежників.

Наприкінці заходу учні переглянули мультфільм «Фокс і Трот спішать на допомогу. Пожежа».

Виставка малюнків «Безпека на дорозі»

У рамках тижня безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, безпеки дорожнього руху у школі-інтернаті відбулась виставка малюнків «Безпека на дорозі». Своїми малюнками діти закликають однолітків дотримуватися правил дорожнього руху, не порушувати їх. Показують засобами образотворчого мистецтва, до яких важких наслідків приведуть порушення правил дорожнього руху. Ми сподіваємося, що наші учні після перегляду виставки малюнків ще більше зрозуміють необхідність обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки на вулицях та дорогах.

Безпека на дорозі – безпека життя

“Безпека на дорозі – безпека життя” – під такою назвою 8 листопада  відбувся виступ агітбригади 3-4 класів у рамках тижня безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, безпеки дорожнього руху.  Діти творчо обіграли різні типові ситуації, у які потрапляють люди, якщо не дотримуються дорожньої грамоти. Різножанровість програми сподобалася глядачам, адже вона була насичена яскравими костюмами, піснями, іграми. У такій невимушеній, цікавій формі діти повторили дорожні знаки, сигнали світлофора, дорожню розмітку. І все для того, щоб школярі усвідомили, що важливо не тільки знати Правила дорожнього руху, але й дотримуватися їх заради власної безпеки

До Дня українського козацтва

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці як свято релігійне, національне, родинне. У народі це свято ще називають «Третя Пречиста» або просто – День українського козацтва.

Вже стало традицією у школі-інтернаті  напередодні цього свята проводити змагання між старшокласниками на спритність, витривалість, силу та кмітливість, організаторами яких стали члени клубу шкільного самоврядування «Олімп» (куратор Повх І.В.).

Традиції проводити змагання прийшли до нас із сивої давнини. Наші славні козаки не лише захищали рідну землю від чужинців, а й постійно готували юнаків до майбутніх походів.

Команди, які представили хлопці 8 – 10 класів, продемострували свої знання з історії козацтва та активно відповідали на запитання вікторини.

Відомо, що козаки були фізично здоровими і сильними людьми, добрими вершниками. Наприкад, І. Підкова міг зігнути підкові, П. Сагайдачний змалку навчився натягати лук. Тому, наші учасники показали свої вміння, силу та спритність у спортивних конкурсах та естафетах.

До програми ввійшли змагання «Козацькі розваги» та нестандартні види змагань.

Наприкінці заходу команди були нагороджені грамотами та подарунками.

Тож, щиро вітаємо переможців, наших сильних та мужніх козаків!

День учителя

День учителя – це день, коли святкова атмосфера панує у школі, а на обличчях учнів та вчителів – щирі посмішки та веселий настрій.

5 жовтня 2018 року в нашій школі відбулося святкування Дня учителя! В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. Були представлені виступи вокальних та хореографічних колективів, жартівливі інсценівки. Особливу увагу діти приділили ветеранам шкільної праці, яких було запрошено на свято. У школі атмосфера панувала дуже весела та святкова, учителі отримали чудовий настрій і заряд енергії від свята.

 

Тематична екскурсія до День партизанської слави

День партизанської слави – це день всенародної пошани до тих, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя.

Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні відзначається День партизанської слави. Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни напередодні відзначення Дня партизанської слави для учнів 5-х класів було проведено екскурсію до пам’ятника загиблим воїнам.

До Міжнародного дня миру

Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру.

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша школа.  В класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Відбулася виставка дитячих малюнків «Голуб миру». Бібліотекарем школи-інтернату для учнів 3-4-х класів проведений інформаційний журнал “Міжнародний день миру”.

 

 Виставка дитячих малюнків «Діти мають права!»

В рамках реалізації проекту “Я маю право!” учні  5-10  класів нашої школи-інтернату взяли участь у шкільній виставці малюнків та плакатів на тему “Діти мають права!” Це дало змогу дітям не тільки проявити свої творчі здібності, а й поміркувати над важливим питанням щодо реалізації прав дитини.

Правовий флешмоб

Учні школи-інтернату стали учасниками правового флешмобу в рамках реалізації проекту «Я маю право!» та тижня права, який відбувся 13 вересня 2018 року. Мета заходу –  акцентувати уваги на актуальності дотримання прав людини у сучасному житті, державі та світі, попередження правопорушень серед учнівської молоді.

Спортивні змагання

До Дня фізичної культури і спорту шкільним клубом самоврядування «Олімп»  організовані та проведені змагання «Веселі старти» серед учнів 5-6 класів.

Програма змагань була цікавою та насиченою. Командам запропоновані конкурси, де потрібно проявити влучність і кмітливість, а також свої спортивні, розумові здібності та навички. Всі етапи цього захоплюючого змагання проходили в напруженій боротьбі. Вболівальники і глядачі стежили за ходом подій і дуже хвилювалися за свої команди. Всі учасники старалися щосили прийти до фінішу першими.

Змагання стали справжнім святом спорту, здоров’я та юності! Всі отримали море позитивних емоцій. Команди нагороджені призами. Успіхів у спорті!