РІК ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ

ПЛАН ЗАХОДІВ, ПРИСВЯЧЕНИХ РОКУ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ

Урок-презентація «Кімоно – національний одяг Японії»

У рамках Року Японії в Україні в нашому закладі відбувся урок- презентація «Кімоно – національний одяг Японії», який провела вчитель трудового навчання Куріпко Наталія Петрівна. Під час заходу вчитель наголосила, що кімоно є традиційним одягом Японії і являє собою довгий халат з широкими рукавами, який стягується на талії поясом обі. Також зазначила, що відмінність жіночого кімоно від чоловічого полягає в тому, що халат японської жінки складається з 12 частин, і надіти його самостійно практично неможливо. Кімоно ж чоловіка більш просте, воно складається з п’яти елементів і з коротким рукавом. Захід супроводжувався яскравою презентацією та демонстрацією спортивного кімоно та канзаши – традиційної  японської прикраси для волосся.

Урок-подорож «Історія Японії: культура, свята, традиції»

У рамках Року Японії в Україні в школі-інтернаті 10 лютого 2017 року  відбувся урок-подорож «Історія Японії: культура, свята, традиції», який  провела вчитель історії Ковальова С.В.  Під час віртуальної  подорожі учні познайомилися з  історією Японії, також дізналися, що країна Вранішнього сонця відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічним прагненням до краси. Японці віддано зберігають передання і традиції предків. Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни. Сумнозвісна Японія відома білими журавликами – трагедією Хіросіми та Нагасакі. Також вчитель зазначила,що Японія однією з перших визнала незалежність нашої держави.

Урок-презентація «Національна кухня Японії. Чайна церемонія в Японії»

Дивовижна і неоднозначна країна Японія. Географічне розташування групи островів і відокремленість від усього іншого світу створили особливу культуру всередині країни, традиції, які не змінюються тисячоліттями. В тому числі це стосується національної японської кухні.

Згідно з планом проведення заходів, присвячених Року Японії в Україні для учнів 6-7-х класів нашого закладу вчитель соціально-побутового орієнтування Аршиннікова Г.В. підготувала та провела урок-презентацію «Національна кухня Японії. Чайна церемонія в Японії». Під час уроку учні познайомилися з найбільш поширеним і відомим на весь світ національним блюдом Японії – суші.  Вчитель відзначила, що японська кухня представляє інтерес не тільки завдяки своїм незвичайним страв, але також із-за самої суті процесу їх споживання. У цій країні, як ні в якій іншій, дотримуються звичаї і традиції до, під час і після трапези. Прийом їжі є справжнім ритуалом, за яким цікаво спостерігати і взяти в ньому участь. Також учні дізналися про чайну церемонію в Японії, що японське чаювання — це не просто традиція, це цілий ритуал, який люди осягають багато років у спеціальних школах. Сенс японського чаювання полягає, головним чином, не в дегустації напою — це більше схоже на медитацію і спробу віднайти гармонію не лише у собі, а й з іншими людьми.

Отже, на прикладі японських традицій  діти прийшли до висновку, що багато чому люди з різних культур  могли б повчитися одне в одного – якщо тільки матимуть бажання зрозуміти одне одного.

УКАЗ
Президента України

Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, постановляю:

  1. Оголосити 2017 рік Роком Японії в Україні.
  2. Кабінету Міністрів України:

1) утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення Року Японії в Україні (далі – Організаційний комітет);

2) розробити на основі пропозицій Організаційного комітету, затвердити і забезпечити виконання плану заходів з проведення Року Японії в Україні, передбачивши, зокрема:

проведення офіційної церемонії відкриття Року Японії в Україні;

організацію і проведення в містах України днів японської культури, мистецтва та кіно, спільних виставок фотохудожників з України та Японії;

запрошення відомих японських підприємців та вчених для проведення майстер-класів;

проведення тематичних конференцій, презентацій щодо розвитку інвестиційного співробітництва між Україною та Японією;

проведення за участю Національного інституту стратегічних досліджень міжнародних наукових конференцій з метою обговорення актуальних проблем сучасності;

проведення у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах тематичних заходів, зокрема конференцій, семінарів, круглих столів;

сприяння розвитку взаємного обміну учнями, студентами між навчальним закладами України та Японії;

започаткування діяльності літніх таборів для вивчення японської мови та культури;

переклад на українську мову і видання книг з історії та культури Японії;

проведення спортивних змагань, зокрема зі східних бойових мистецтв;

організацію висадження сакур у містах України.

  1. Кабінету Міністрів України щокварталу інформувати Президента України про хід проведення Року Японії в Україні.
  2. Державному комітету телебачення і радіомовлення України сприяти висвітленню у державних засобах масової інформації заходів з проведення Року Японії в Україні.
  3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України П. ПОРОШЕНКО
м. Київ
11 січня 2017 року
N 1/2017