Учнівське самовр. Інформац. Центр.

2019/2020н.р.

До Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2020 року з нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні для учнів 8-10 класів відбулась година пам’яті «Герої не вмирають», яку підготували члени  шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.). Діти дізналися про історію трагічних подій. Пам’ять жертв Майдану було вшановано хвилиною мовчання, а на честь Героїв Небесної Сотні було запалено свічку пам’яті. Наприкінці заходу учні створили «Стрічку гідності» та прочитали зворушливі патріотичні вірші

Літературна композиція, присвячена річниці трагедії під Крутами

29 січня 2020 року в нашому закладі для учнів 8-10 класів  відбулась літературна композиція “Єднаймося ж, брати наші!”, присвячена річниці трагедії під Крутами. В ході заходу було наголошено на великій жертовності молодих хлопців, які у нерівному бою мужньо захищали честь нашої держави і до цих днів залишились героями в наших серцях. Лунали вірші поетів, які відгукнулися на цю трагічну подію. А світло запаленої свічки стало даниною  пам’яті молодих лицарів.

До Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту

27 січня 2020 року в нашій школі пройшов захід до Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту, який провели члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.).  Гортаючи страшні сторінки історії, учні познайомилися з поняттями «голокост» та «антисемітизм», історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Таким чином ми вшановуємо багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

До Міжнародного дня інвалідів

3 грудня в нашій державі відзначається Міжнародний день інвалідів. Зазвичай таких людей називають людьми із особливими потребами. Однак попри свої недуги – прив’язаність до візка, відсутність слуху чи зору – вони демонструють світові свої надможливості і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та рішучості зайняти активну життєву позицію. Захищаючи гідності інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя.

3 грудня 2019 року в нашому закладі відбулась година спілкування, присвячена Міжнародному дню інвалідів, «Права дітей на особливу турботу», яку провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «Турбота» Шило Ганна Василівна.

Під час години спілкування були обговорені питання про вроджені та набуті вади, та як люди з обмеженими можливостями реалізують себе у сучасному житті.

Учні виконували вправи закритими очима, малювали, писали, не використовуючи зап’ястя рук для того, щоб побувати на місці людини з обмеженими можливостями та розвивати власні тактильні відчуття.

Діти під час заходу створили плакат «З турботою в серці». Для цього учні  написали свої побажання дітям-інвалідам.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума XX, а тепер вже і XXI століття загрожує існуванню людства.

Традиція відзначати Всесвітній день боротьби зі СНІДом була покладена 1-го грудня 1988 закликом до розширення обміну інформацією з ВІЛ / СНІДу та соціальної терпимості, що пролунав на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх держав.

ВІЛ-інфекція- це проблема не лише медична. Багато могли б уникнути хвороби, якщо б знали про неї  і заходах безпеки більше.

З такою метою відбулася квест-гра  на тему «Жити в світі, в якому є ВІЛ/СНІД»  серед  учнів старших класів нашого закладу, яку підготувала керівник  шкільного  клубу «За здоровий спосіб життя» Ірина Анатоліївна Ковалівська. Старшокласники були поділені на дві команди, які протягом гри  пройшли різні  маршрути: «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД»,  «Ситуації, в яких ми ризикуємо» ; дискусія  на тему «ВІЛ-позитивні і сьогодення»; вікторина «Що ми знаємо про ВІЛ і СНІД?»; складання пам’ятки безпеки. Підбивши підсумки, переглянули  презентацію на тему «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!».  Під час гри учні висловлювали свої думки, ділилися різними поглядами та дійшли згоди, що потрібно берегти своє життя та обирати здоровий спосіб.

Вибори президента школи

11 жовтня 2019 року в нашій школі відбулися вибори президента. Ми живемо в молодій державі, яка обрала демократичний шлях розвитку, тому і шкільні вибори проходили на достойному рівні. Кандидати представили себе та розповіли про свою предвиборчу програму. По завершенню цього, учні зробили свій вибір. Президентом було обрано учня 10 класу Нестеренко Дениса.

Отже, вітаємо новообраного президента з перемогою та бажаємо йому впровадити політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме покращенню життя школи.

Підготовка до виборів президента учнівського самоврядування

У нашому закладі протягом кількох тижнів проводиться підготовка до виборів президента учнівського самоврядування. Серед представлених кандидатів – учні 10-го класу: Нестеренко Денис, Маковецька Анастасія. Кожен кандидат підготував свою програму, за допомогою якої вони переконують учнів, що саме він є гідним представником цього звання.

Незабаром відбудуться вибори, де кожен з учнів школи зможе віддати свій голос за певного кандидата, який на його думку зможе впоратися з роботою президента.

2018/2019н.р.

Вечір-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля»

26 квітня 1986 року – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
26 квітня 2019 року в актовій залі нашого закладу проведено вечір-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля», який підготували бібліотекар Усик Л.О. та члени шкільного клубу самоврядування «Зелений подих» (куратор Тимошенко Л.А.). Метою заходу було познайомити учнів з однією із трагічних сторінок України; вшанувати пам’ять трагічно загиблих під час ліквідації наслідків аварії, жертв чорнобильської катастрофи; розкрити наслідки трагедії, щоб запобігти подібному лиху; допомогти учням визначити для себе моральні і ціннісні пріоритети.

До Дня Героїв Небесної Сотні

Любов до Батьківщини — велика чеснота. Не може любити Бога та людина, яка не навчилася шанувати своїх батьків і свою Батьківщину. Добра дитина не кидає свою матір в недолі і в стражданні. Такою має бути любов до Вітчизни, із почуттям власної гідності. Бажання бути вільними і незалежними виявили герої сьогодення. Ті, хто відстоював Майдан, хто воює на сході країни, їм живим і мертвим присвячується.

20 лютого 2019 року в нашому закладі відбувся захід, присвячений пам’яті Небесної Сотні. Його підготували та провели члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.). Захід розпочато такими словами: «На початку 2014 року у всіх було відчуття тривоги, але ніхто собі не уявляв, що в новому році буде Небесна Сотня, анексія Криму, сотні загиблих на Донбасі і ще багато жахіть». Учні декламували чуттєві поезії «Небесна Сотня», «Звернення сина до матері», «Сини України», «Горить свіча», в яких відчувалися біль, смуток і скорбота.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, які віддали своє життя за перемогу правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу.

Герої не вмирають, вони стають легендою, взірцем для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя за Батьківщину — це подвиг справжнього патріота-українця. Слава Україні! Героям Слава!

 

Конкурсна програма для молодших школярів «Ідеальна пара»

13 лютого 2019 року, напередодні Дня Святого Валентина, у школі-інтернаті відбулась конкурсна програма для молодших школярів «Ідеальна пара», яку організували члени шкільного клубу самоврядування «Турбота» (керівники Шило Г.В. та Шаповалова Ю.А.).

Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. За виступами конкурсантів уважно стежило прискіпливе й незаангажоване журі. Пари учасників із захопленням та ентузіазмом намагалися вибороти собі перемогу в безлічі конкурсів. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

 

До Дня пам’яті героїв Крут

29 січня – трагічна сторінка в історії  України . 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні .

В  День пам’яті героїв Крут  у нашому закладі з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшов виховний захід « Битва під Крутами : вони були такими молодими…». Члени патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) перенесли усіх присутніх у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисячі.

Під Крутами сльози, зітхання тяжке..

І як же так сталось, здатний хто на таке?

Стало каменем серце отут біля Крут

І заповідь божа затоптана в бруд.

А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»…

Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

 

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Щороку  27 січня всім прогресивним людством відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це особлива сторінка в світовій історії. Людство не знало більш жахливого запланованого геноциду, коли в програмі цивілізованої країни передбачалось знищення цілого народу жорстокими і недозволеними методами.

Саме 26 січня 2019 року в нашій школі-інтернаті відбувся виховний захід, приурочений цьому дню, який провели та підготували члени патріотичного клубу «Паросток» під керівництвом Пархоменко Т.М. Учні 8–10 класів мали змогу познайомитись із поняттям Голокосту та історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей.

ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

День Соборності – Свято  України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно День Соборності відзначають в Україні з 1999 року.

З цієї нагоди 22 січня членами шкільного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організовано та  проведено для учнів старших класів інформаційно-пізнавальну годину «22 січня – День Соборності та Свободи України».

Діти  познайомилися з історією виникнення цього свята в нашій країні, «помандрували» кордонами України. Потім учні розділились на дві команди і відповідали на питання вікторини. Протягом цього етапу були згадані державні та народні символи країни, основні закони, видатні постаті. Наприкінці старшокласники читали вірші українських поетів про Україну.

Хочеться ще раз наголосити, що єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об’єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

 

Тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння»

Разом із шаленим прогресом у суспільстві впевненою ходою крокує велика проблема – СНІД. Про це треба знати, навчати інших, особливо дітей, попереджати. Саме тому, 6 грудня 2017 року  в нашому закладі відбувся тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння», який провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «За здоровий спосіб життя» Ковалівська І.А.  Учасниками тренінгу стали  учні старших класів. Розпочався тренінг із представлення, із очікувань і сподівань.

На тренінговому  занятті ,старшокласники розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу, обговорили питання толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Учнів зацікавив нестандартний підхід до висвітлення важливої проблеми сьогодення –  мультимедійна презентація, інтерактивні вправи «Сліпий і поводир», «Воскова паличка», «Загроза», «Біла мітка»;  робота в групах, рольові ігри переконували  школярів у пріоритетності здорового способу життя.

 

Рольова гра «Суд над наркотиком»

28 листопада 2018 року члени шкільного клубу «За здоровий спосіб життя» (керівник Ірина Анатоліївна Ковалівська) провели рольову гру «Суд над наркотиками», під час якої слухалася справа по звинуваченню наркотика у злочинних діях проти людини, людства. Уважно і неупереджено вислухавши виступи з усіх боків, зваживши на факти й аргументи, які були наведені, узгодивши між собою думки та позиції,  було доведено, що наркотик є засобом скоєння зла, яке чинить людина. Вживати його чи не вживати – це залежить від людини, від її мудрості, від її сили волі, від її моральності.

До Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2018 року в школі-інтернаті відбулася низка заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи. Метою проведення було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.

Для учнів молодших класів організовано бесіду «Герої не вмирають». Діти були ознайомлені з історією сучасної України, іменами загиблих героїв Небесної сотні. Наприкінці заходу школярі вшанували їх хвилиною мовчання.

Для учнів 5-8-х класів проведено урок мужності «Хоробрі серця». У класі панувала атмосфера великого патріотизму. Учні підготували поезії та виставку малюнків, присвячених “Небесній сотні”, героям Майдану. Пісня “Герої не вмирають” пролунала з особливим відчуттям суму й гордості.

Члени шкільного патріотчного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організували перегляд відеороліків, присвячених пам’яті “Небесної сотні” та обговорили події, що сколихнули весь світ.

Вибори президента школи

1 листопада 2018 року в нашій школі відбулися вибори президента. Ми живемо в молодій державі, яка обрала демократичний шлях розвитку, тому і шкільні вибори проходили на достойному рівні. Всі кандидати представили себе та розповіли про свою предвиборчу програму. По завершенню цього, учні зробили свій вибір. Президентом було обрано ученя 10-го класу Балеру Дмитра.
Отже, вітаємо новообраного президента з перемогою та бажаємо йому впровадити політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме покращенню життя школи.