Національно-патріотичне виховання

2019/2020 навчальний рік

Майстер-клас із виготовлення нагрудного знаку «Мак пам’яті»

Напередодні Дня памяті та премириння, Дня Перемоги у нашому закладі відбувся онлайн майстер-клас з виготовлення квітів червоного маку – символу пам’яті жертв Другої світової війни, який провели вихователі з учнями.

Цей символ популярний у Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Закону про вшанування Дня пам’яті та примирення 8 травня.

Мета майстер-класу – навчити виготовляти квіти своїми руками із тканини і паперу та переконати, що це легко і просто. Як виявилося в процесі заняття, зробити це своїми руками не складно.

Виготовити червоний мак вдалося всім учасникам майстер-класу. Ці квіти будуть окрасою святкування Дня пам’яті та примирення й Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

До Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2020 року з нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні для учнів 8-10 класів відбулась година пам’яті «Герої не вмирають», яку підготували члени  шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.). Діти дізналися про історію трагічних подій. Пам’ять жертв Майдану було вшановано хвилиною мовчання, а на честь Героїв Небесної Сотні було запалено свічку пам’яті. Наприкінці заходу учні створили «Стрічку гідності» та прочитали зворушливі патріотичні вірші

Літературна композиція, присвячена річниці трагедії під Крутами

29 січня 2020 року в нашому закладі для учнів 8-10 класів  відбулась літературна композиція “Єднаймося ж, брати наші!”, присвячена річниці трагедії під Крутами. В ході заходу було наголошено на великій жертовності молодих хлопців, які у нерівному бою мужньо захищали честь нашої держави і до цих днів залишились героями в наших серцях. Лунали вірші поетів, які відгукнулися на цю трагічну подію. А світло запаленої свічки стало даниною  пам’яті молодих лицарів.

До Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту

27 січня 2020 року в нашій школі пройшов захід до Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту, який провели члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.).  Гортаючи страшні сторінки історії, учні познайомилися з поняттями «голокост» та «антисемітизм», історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Таким чином ми вшановуємо багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

Екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею

Краєзнавчий музей — місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе.

З метою національно-патріотичного    виховання школярів, формування  шанобливого  ставлення  до  історії  українського  народу  та національної гідності  для учнів старших класів була організована екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею (вихователі Ковалівська І.А., Шабельман Ю.В., Повх І.В., Коробка О.В.).

У музеї екскурсанти ознайомилися з археологічною спадщиною та етнографічними особливостями Балаклійщини, різними історичними періодами її розвитку, трагічними подіями Голодомору, подвигами воїнів, партизанів та місцевих жителів за часів Другої світової, воїнів Афганців та героїв АТО.

Побувавши у цьому храмі історії, культури та природи, школярі залишили тут частинку своїх сердець. Нехай теплота їх і надалі допомагає музейним працівникам шукати, зберігати та представляти для широкого загалу унікальні експонати різних епох.