Національно-патріотичне виховання

2020/2021 навчальний рік

Усний журнал «Від Тарасика до Тараса»

У рамках Шевченківських днів членами національно-патріотичного клубу шкільного самоврядування «Паросток» (куратор Пархоменко Т.М.) для молодших школярів проведено усний журнал «Від Тарасика до Тараса». Під час заходу учні здобули нові знання про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка, його поезію, що навчає любити Україну, рідну землю, рідний край, народ, мову.

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам, нашим захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони.

З метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу у спеціальній школі педагогом-організатором Нечитайло Т.М. проведено для старшокласників виховну годину «Революція гідності – ми маємо пам’ятати». Вона нагадала присутнім про те, що кожен із загиблих мав свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

На великому екрані були представлені світлини загиблих людей – зовсім юних і досить зрілих. Присутні мали можливість переглянути кадри тих страшних  подій на Майдані.  Учні у своїх віршах намагалися передати жертовність та любов до України Героїв Небесної сотні, бажання миру та злагоди на рідній землі. Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, і всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Пам’ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної сотні.

До Дня пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2021 року в нашій школі відбувся захід, присвячений Дню пам’яті жертв Голокосту. Члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) представили своє бачення цієї трагічної події, закликали засвоїти уроки катастрофи. Учні дізналися про кількість жертв Голокосту, коли саме відбулося масове знищення євреїв. В цей день, День скорботи і пам’яті, учні та педагоги  приєдналися до загальної печалі і прагнули співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої – Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…

До Дня Соборності України

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя!

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в спеціальній школі проведено фотоквест. Кожен клас до цієї події готувався заздалегідь. Учні разом із вихователями ретельно виконали завдання патріотичного квесту, а саме:

  • фото у вишиванках;
  • вислови відомих людей про Україну;
  • за допомогою підручних засобів викласти слово «Україна»;
  • аплікація національно-патріотичної тематики;
  • колаж із світлин відомих українців.

Фотоквест До Дня Соборності України

Спортивно-розважальне свято, присвячене Дню збройних сил України

У рамках учнівського самоврядування спортивним сектором “Олімп” (керівник Повх І.М.) 4 грудня 2020 року в школі було організовано та проведено традиційне спортивно-розважальне свято “Спритні, дужі, небайдужі і сміливі, і грайливі! ”, присвячене Дню збройних сил України. Діти з ентузіазмом і спортивним азартом змагалися за право першості. Хлопці довели, що “козацькому роду нема переводу”. Були проведені спортивні естафети, цікаві та веселі конкурси. Наприкінці заходу між командами було розподілено місця. Команди нагороджені Почесними  грамотами.

До Дня пам’яті жертв голодомору

27 листопада 2020 року в нашому закладі пройшла година пам’яті “Голодомор –  чорна сповідь моєї Вітчизни»,  яку підготували та провели куратор клубу учнівського самоврядування «Паросток» Пархоменко Т.М. та педагог-організатор Нечитайло Т.М.  Учні здійснили  історичний екскурс в 1932-1933 роки, коли в Україні  був страшний штучно створений голод, під час якого померли мільйони українців.

На закінчення заходу було запалено свічки та вшановано хвилиною мовчання жертв голодомору.

До Дня Гідності і Свободи

21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

Цього дня у КЗ «Балаклійська спеціальна школа» Харківської обласної ради відбувся урок-реквієм пам’яті подій Революції Гідності та Свободи, який підготували учні 8-х класів разом із куратором клубу шкільного самоврядування «Паросток» Пархоменко Т.М. та педагогом-організатором Нечитайло Т.М. Влучно, чітко і не без щему у серці ознайомили присутніх із хронологією визначальних подій народного руху за незалежність, свободу та самовизначення, читали вірші про Україну та події на Майдані, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Конкурс витинанок «Голуб миру в моєму вікні»

У рамках Міжнародного дня миру, з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості в школі відбувся конкурс витинанок «Голуб миру в моєму вікні». Головною ідеєю робіт є бажання дітей жити у мирі!