Інформаційний центр

2018/2019 навчальний рік

Вечір-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля»

26 квітня 1986 року – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
26 квітня 2019 року в актовій залі нашого закладу проведено вечір-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля», який підготували бібліотекар Усик Л.О. та члени шкільного клубу самоврядування «Зелений подих» (куратор Тимошенко Л.А.). Метою заходу було познайомити учнів з однією із трагічних сторінок України; вшанувати пам’ять трагічно загиблих під час ліквідації наслідків аварії, жертв чорнобильської катастрофи; розкрити наслідки трагедії, щоб запобігти подібному лиху; допомогти учням визначити для себе моральні і ціннісні пріоритети.

До Дня Героїв Небесної Сотні

Любов до Батьківщини — велика чеснота. Не може любити Бога та людина, яка не навчилася шанувати своїх батьків і свою Батьківщину. Добра дитина не кидає свою матір в недолі і в стражданні. Такою має бути любов до Вітчизни, із почуттям власної гідності. Бажання бути вільними і незалежними виявили герої сьогодення. Ті, хто відстоював Майдан, хто воює на сході країни, їм живим і мертвим присвячується.

20 лютого 2019 року в нашому закладі відбувся захід, присвячений пам’яті Небесної Сотні. Його підготували та провели члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.). Захід розпочато такими словами: «На початку 2014 року у всіх було відчуття тривоги, але ніхто собі не уявляв, що в новому році буде Небесна Сотня, анексія Криму, сотні загиблих на Донбасі і ще багато жахіть». Учні декламували чуттєві поезії «Небесна Сотня», «Звернення сина до матері», «Сини України», «Горить свіча», в яких відчувалися біль, смуток і скорбота.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, які віддали своє життя за перемогу правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу.

Герої не вмирають, вони стають легендою, взірцем для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя за Батьківщину — це подвиг справжнього патріота-українця. Слава Україні! Героям Слава!

 

Конкурсна програма для молодших школярів «Ідеальна пара»

13 лютого 2019 року, напередодні Дня Святого Валентина, у школі-інтернаті відбулась конкурсна програма для молодших школярів «Ідеальна пара», яку організували члени шкільного клубу самоврядування «Турбота» (керівники Шило Г.В. та Шаповалова Ю.А.).

Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. За виступами конкурсантів уважно стежило прискіпливе й незаангажоване журі. Пари учасників із захопленням та ентузіазмом намагалися вибороти собі перемогу в безлічі конкурсів. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

 

До Дня пам’яті героїв Крут

29 січня – трагічна сторінка в історії  України . 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні .

В  День пам’яті героїв Крут  у нашому закладі з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшов виховний захід « Битва під Крутами : вони були такими молодими…». Члени патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) перенесли усіх присутніх у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисячі.

Під Крутами сльози, зітхання тяжке..

І як же так сталось, здатний хто на таке?

Стало каменем серце отут біля Крут

І заповідь божа затоптана в бруд.

А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»…

Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

 

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Щороку  27 січня всім прогресивним людством відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це особлива сторінка в світовій історії. Людство не знало більш жахливого запланованого геноциду, коли в програмі цивілізованої країни передбачалось знищення цілого народу жорстокими і недозволеними методами.

Саме 26 січня 2019 року в нашій школі-інтернаті відбувся виховний захід, приурочений цьому дню, який провели та підготували члени патріотичного клубу «Паросток» під керівництвом Пархоменко Т.М. Учні 8–10 класів мали змогу познайомитись із поняттям Голокосту та історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей.

ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

День Соборності – Свято  України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно День Соборності відзначають в Україні з 1999 року.

З цієї нагоди 22 січня членами шкільного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організовано та  проведено для учнів старших класів інформаційно-пізнавальну годину «22 січня – День Соборності та Свободи України».

Діти  познайомилися з історією виникнення цього свята в нашій країні, «помандрували» кордонами України. Потім учні розділились на дві команди і відповідали на питання вікторини. Протягом цього етапу були згадані державні та народні символи країни, основні закони, видатні постаті. Наприкінці старшокласники читали вірші українських поетів про Україну.

Хочеться ще раз наголосити, що єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об’єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

 

Тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння»

Разом із шаленим прогресом у суспільстві впевненою ходою крокує велика проблема – СНІД. Про це треба знати, навчати інших, особливо дітей, попереджати. Саме тому, 6 грудня 2017 року  в нашому закладі відбувся тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння», який провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «За здоровий спосіб життя» Ковалівська І.А.  Учасниками тренінгу стали  учні старших класів. Розпочався тренінг із представлення, із очікувань і сподівань.

На тренінговому  занятті ,старшокласники розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу, обговорили питання толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Учнів зацікавив нестандартний підхід до висвітлення важливої проблеми сьогодення –  мультимедійна презентація, інтерактивні вправи «Сліпий і поводир», «Воскова паличка», «Загроза», «Біла мітка»;  робота в групах, рольові ігри переконували  школярів у пріоритетності здорового способу життя.

 

Рольова гра «Суд над наркотиком»

28 листопада 2018 року члени шкільного клубу «За здоровий спосіб життя» (керівник Ірина Анатоліївна Ковалівська) провели рольову гру «Суд над наркотиками», під час якої слухалася справа по звинуваченню наркотика у злочинних діях проти людини, людства. Уважно і неупереджено вислухавши виступи з усіх боків, зваживши на факти й аргументи, які були наведені, узгодивши між собою думки та позиції,  було доведено, що наркотик є засобом скоєння зла, яке чинить людина. Вживати його чи не вживати – це залежить від людини, від її мудрості, від її сили волі, від її моральності.

До Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2018 року в школі-інтернаті відбулася низка заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи. Метою проведення було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.

Для учнів молодших класів організовано бесіду «Герої не вмирають». Діти були ознайомлені з історією сучасної України, іменами загиблих героїв Небесної сотні. Наприкінці заходу школярі вшанували їх хвилиною мовчання.

Для учнів 5-8-х класів проведено урок мужності «Хоробрі серця». У класі панувала атмосфера великого патріотизму. Учні підготували поезії та виставку малюнків, присвячених “Небесній сотні”, героям Майдану. Пісня “Герої не вмирають” пролунала з особливим відчуттям суму й гордості.

Члени шкільного патріотчного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організували перегляд відеороліків, присвячених пам’яті “Небесної сотні” та обговорили події, що сколихнули весь світ.

Вибори президента школи

1 листопада 2018 року в нашій школі відбулися вибори президента. Ми живемо в молодій державі, яка обрала демократичний шлях розвитку, тому і шкільні вибори проходили на достойному рівні. Всі кандидати представили себе та розповіли про свою предвиборчу програму. По завершенню цього, учні зробили свій вибір. Президентом було обрано ученя 10-го класу Балеру Дмитра.
Отже, вітаємо новообраного президента з перемогою та бажаємо йому впровадити політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме покращенню життя школи.

Підготовка до виборів президента учнівського самоврядування

У нашому закладі протягом кількох тижнів проводиться підготовка до виборів президента учнівського самоврядування. Серед представлених кандидатів – учні 10-го класу: Дерев’янко Надія, Балера Ігор, Балера Дмитро. Кожен кандидат підготував свою програму, за допомогою якої вони переконують учнів, що саме він є гідним представником цього звання.

Вибори відбудуться вже 1 листопада, де кожен з учнів школи зможе віддати свій голос за певного кандидата, який на його думку зможе впоратися з роботою президента.

До Дня українського козацтва

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці як свято релігійне, національне, родинне. У народі це свято ще називають «Третя Пречиста» або просто – День українського козацтва.

Вже стало традицією у школі-інтернаті  напередодні цього свята проводити змагання між старшокласниками на спритність, витривалість, силу та кмітливість, організаторами яких стали члени клубу шкільного самоврядування «Олімп» (куратор Повх І.В.).

Традиції проводити змагання прийшли до нас із сивої давнини. Наші славні козаки не лише захищали рідну землю від чужинців, а й постійно готували юнаків до майбутніх походів.

Команди, які представили хлопці 8 – 10 класів, продемострували свої знання з історії козацтва та активно відповідали на запитання вікторини.

Відомо, що козаки були фізично здоровими і сильними людьми, добрими вершниками. Наприкад, І. Підкова міг зігнути підкові, П. Сагайдачний змалку навчився натягати лук. Тому, наші учасники показали свої вміння, силу та спритність у спортивних конкурсах та естафетах.

До програми ввійшли змагання «Козацькі розваги» та нестандартні види змагань.

Наприкінці заходу команди були нагороджені грамотами та подарунками.

Тож, щиро вітаємо переможців, наших сильних та мужніх козаків!

Засідання клубу «За здоровий спосіб життя»

21 вересня 2018 року в нашій школі відбулося перше в цьому навчальному році засідання клубу «За здоровий спосіб життя». Члени клубу на чолі з куратором Ковалівською І.А. обговорили план роботи клубу на новий навчальний рік.

Вибори класного самоврядування

Розпочалися уроки, закипіло шкільне життя. З новими силами учні сіли за парти.
Отже, одразу стало питання вибору органів класного самоврядування. У кожному класі відбулися збори на тему “Хочу стати мером”. Відповідальність за певні сектори було покладено на найавторитетніших та найвідповідальніших учнів.

Спортивні змагання

До Дня фізичної культури і спорту шкільним клубом самоврядування «Олімп»  організовані та проведені змагання «Веселі старти» серед учнів 5-6 класів.

Програма змагань була цікавою та насиченою. Командам запропоновані конкурси, де потрібно проявити влучність і кмітливість, а також свої спортивні, розумові здібності та навички. Всі етапи цього захоплюючого змагання проходили в напруженій боротьбі. Вболівальники і глядачі стежили за ходом подій і дуже хвилювалися за свої команди. Всі учасники старалися щосили прийти до фінішу першими.

Змагання стали справжнім святом спорту, здоров’я та юності! Всі отримали море позитивних емоцій. Команди нагороджені призами. Успіхів у спорті!