Бібліотека

 2018/2019 навчальний рік

Бібліотекар школи-інтернату Усик Лариса Олександрівна

План роботи бібліотеки на 2018-2019 навчальний рік

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури

– веб-сайт „Книги для дітей”

– веб-сайт для дітей „Весела абетка”

– веб-сайт „Світ дитини”

– веб-сайт „Українська казка”

– веб-сайт „Дитяча література”

Тематична книжкова виставка «Роки війни – століття пам’яті »

До Дня Перемоги  над нацизмом у Другій Світовій війні та до Дня пам’яті та примирення  у шкільній бібліотеці була презентована тематична книжкова виставка «Роки війни – століття пам’яті ». Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь. Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть учням більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.

Книжкова виставка, присвячена життю та творчості Т. Шевченка

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, — писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у шкільній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово».

Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства.

Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

Відзначення Міжнародного дня рідної мови у шкільній бібліотеці

До Міжнародного дня рідної мови у шкільній бібліотеці була презентована тематична книжкова виставка «Мова моєї країни» та проведено бібліотекарем закладу Усик Л.О. бібліотечний урок “Нашу душу гріє мова — українська, барвінкова” для учнів 8-х класів.

Учні декламували вірші про рідну мову, з захопленням брали участь у літературній вікторині.
На завершення бібліотекар наголосила, що найцінніше в житті кожної людини — це рідна мати, рідна земля і рідна мова. І ми повинні дбати, щоб вічне українське слово звучало у кожному українському серці.

Діючі книжкові виставки в бібліотеці

З метою популяризації книги та читання в бібліотеці нашого закладу протягом грудня експонуються книжкові виставки різні за формою та тематикою: «105 років тому було надруковано кросворд», «Знай та поважай закон», «185 років від дня народження Марка Вовчка».

«Мандруємо книжковим містом»

12 грудня 2018 року для 4 класу відбулася екскурсія до бібліотеки «Мандруємо книжковим містом», яку провела бібліотекар закладу Усик Лариса Олександрівна. Діти дізналися про правила користування бібліотекою, про безліч цікавинок з літератури та періодичних видань, переглянули різноманітні книжкові виставки, із задоволенням взяли участь у вікторині «Серпантин казок», «Бібліотека – книжковий дім». Діти були активні, тож екскурсія до бібліотеки пройшла весело і цікаво.

Підсумки проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

У школі-інтернаті був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек з 01.10.2018 року по 31.10.2018 року під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»  (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського), в якому взяли участь педагогічні працівники школи-інтернату, актив шкільної бібліотеки та учні 1-10 класів.

Особливо гострою  в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема.

В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

І тут важлива роль належить школі, яка покликана формувати життєві компетентності учня, розвивати його як гармонійну особистість. Адже лише творчо мисляча людина здатна до самовдосконалення, широкого сприйняття світу, розв’язання будь-яких завдань.

Відкриття шкільного місячника бібліотек відбулось урочистою лінійкою 1 жовтня, на якому були присутні учні 1-10 класів, класні керівники та актив бібліотеки школи-інтернату.

Бібліотекарем школи організована та проведена книжкова виставка до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського  «Великий педагог, великий Добротворець». Цікаво для учнів 1-10 класів пройшов день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо».  Учні школи активно брали участь у повчально-творчому конкурсі «Думки про книгу», який складався з кількох пізнавальних завдань, виконання яких сприяло розвитку творчих здібностей школярів, уваги та спостережливості.

У День письменників-ювілярів «Творили й творимо для Вас» учні ознайомилися з видатними письменниками та їх творами.

А 23.10.2018 був організований День книжок-ювілярів «Усе минуще, тільки книги вічні».

25.10.2018 у фойє школи-інтернату відбулась виставка корисних порад «Академія домашнього умільця».

31.10.2018 бібліотекарем школи-інтернату Єрохіною Л.П. та заступником директора з навчально-виховної роботи Федотовою М.В. підбито підсумок проведення місячника Всеукраїнських бібліотек з нагородженням найактивніших учасників місячника.