Виховні заходи

2019/2020 навчальний рік

Школа юних пожежників

Ми не з чуток знаємо, що таке вогонь, яку користь він приносить та якої біди завдає. Вогонь – давній супутник людини. Він дарує світло й тепло. Якби вони зникли, то життя б на світі не було. 14 листопада 2019 року в рамках тижня протипожежної безпеки в нашій школі відбувся виховний захід «Школа юних пожежників», який провели учні 1-3 класів  на чолі з вихователями.

Страшну силу вогню люди відчували давно і тому боялися його. Однак вони навчилися приборкувати вогонь і керувати ним. Діти розповідали історії про те, як добували вогонь у далекі часи, аж поки не з’явилися сірники, запальнички … Але з ними треба поводитися вкрай обережно, щоб не сталося біди. Школярі в образах Іскри, Диму та Вогню декламували вірші, вчили дітей, як треба правильно розпалювати вогнище та як користуватися електроприладами.

Хочеться вірити, що після пізнавального заходу не лише діти, а й дорослі зроблять для себе певні висновки, будуть дотримуватися правил техніки безпеки поводження з вогнем та використання електроприладів у побуті. І пам’ятайте: щоб у вашому домі не було біди, будьте обережні із вогнем завжди!

Екскурсія до видавничого будинку “Балдрук”

17 жовтня 2019 року учні 7-Б класу. та 4-А класу разом з вихователями Сиротенко Т.М. та Рянською С.О. побували на екскурсії у видавничому будинку “Балдрук”. Дітям було цікаво побачити видавництво, яке оснащене високотехнологічним обладнанням. Вони відвідали виробничі відділи, в яких ознайомилися з етапами виготовлення якісної поліграфічної продукції.

Вибори президента школи

11 жовтня 2019 року в нашій школі відбулися вибори президента. Ми живемо в молодій державі, яка обрала демократичний шлях розвитку, тому і шкільні вибори проходили на достойному рівні. Кандидати представили себе та розповіли про свою предвиборчу програму. По завершенню цього, учні зробили свій вибір. Президентом було обрано учня 10 класу Нестеренко Дениса.

Отже, вітаємо новообраного президента з перемогою та бажаємо йому впровадити політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме покращенню життя школи.

Екологічна прогулянка «Вже брами літа замикає осінь»

З метою виховання у дітей дбайливого ставлення до природи, бажання брати участь у природоохоронній роботі учні 9-го та 6-Б класів здійснили екологічну прогулянку до лісу «Вже брами літа замикає осінь» (вихователь Ковалівська І.А.). Школярі подорожували екологічними стежинами, спостерігали за життям рослин восени. Під час прогулянки діти дізналися про взаємозв’язки в природі та повторили правила поводження в лісі.

До Дня вчителя

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День вчителя, день, коли заклади освіти майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

Відбулося таке свято і в Балаклійській спеціальній школі. В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники школи від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

Педагог – особистість неординарна, творча, обізнана, яка весь час знаходиться в пошуку чогось нового, цікавішого, досконалішого. Немає, мабуть, на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі  зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком.

Екскурсія до Державного підприємства «Балаклійське лісове господарство»

Днями учні нашої школи-інтернату відвідали Державне підприємство «Балаклійське лісове господарство» , екскурсію організувала для початкових класів  вихователь Коврига О.І. Діти побували в цеху переробки. Вони дізналися про найголовніші етапи виробництва, побачили, як переробляють деревину. Наприкінці екскурсії діти переглянули слайд-шоу про технологію вирощування сосен з насіння шишки, що має велике значення для відновлення хвойних лісів. Для дітлахів екскурсія перетворилася на великі пригоди, спогади про які, разом зі світлинами залишаться на все життя.

Екскурсія до Балаклійського РАЦСу

У рамках реалізації проекту «Я маю право!» для учнів 9-го класу організовано екскурсію до Балаклійського РАЦСу, яку організувала вихователь Ізмаілова  Л.Г.  РАЦС – це місце, куди звертаються люди за допомогою, порадою, зі своїми переживаннями, зі своєю радістю, своїми почуттями та емоціями.

Старшокласники дізналися, що робота співробітників органів РАЦСу вельми різноманітна. Це не тільки реєстрація актів цивільного стану, робота з архівними документами, телефонні консультації, а й спілкування з людьми, які постійно звертаються з різними питаннями. Вчасно отримані рекомендації фахівців дають можливість жителям нашого району завчасно запастися необхідними в майбутньому документами для вирішення життєво важливих питань.

Також учням запропонували стати учасниками дійства укладання шлюбу. Кожний отримав свою роль та намагалися відобразити церемонію одруження. Уасники активно увійшли в свої ролі, отримали масу задоволення та вражень.

Конкурс малюнків «Голуб миру»

Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському…

У рамках Міжнародного дня миру, з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості в школі відбувся конкурс малюнків «Голуб миру». Головною ідеєю малюнків є бажання дітей жити у мирі!

Екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею

Краєзнавчий музей — місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе.

З метою національно-патріотичного    виховання школярів, формування  шанобливого  ставлення  до  історії  українського  народу  та національної гідності  для учнів старших класів була організована екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею (вихователі Ковалівська І.А., Шабельман Ю.В., Повх І.В., Коробка О.В.).

У музеї екскурсанти ознайомилися з археологічною спадщиною та етнографічними особливостями Балаклійщини, різними історичними періодами її розвитку, трагічними подіями Голодомору, подвигами воїнів, партизанів та місцевих жителів за часів Другої світової, воїнів Афганців та героїв АТО.

Побувавши у цьому храмі історії, культури та природи, школярі залишили тут частинку своїх сердець. Нехай теплота їх і надалі допомагає музейним працівникам шукати, зберігати та представляти для широкого загалу унікальні експонати різних епох.