Виховні заходи

2019/2020 навчальний рік

Щиро вітаємо зі святом Останнього дзвоника!

Для кожного з нас цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

Цей рік був для всіх особливим. Він дав нам досвід онлайн навчання та підкреслив цінність живого спілкування. Звертаємося до всіх школярів з побажанням добра, щастя і здоров’я. Останній шкільний дзвоник сповіщає вам про омріяний прихід літніх канікул. Ми віримо в те, що ви проведете їх весело і цікаво, загартуєтеся, наберетеся сил, зустрінете нових друзів. Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

До Міжнародного дня сім’ї

15 травня в світі щорічно відзначають Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році. Ця дата покликана звернути увагу громадськості різних країн на родинні цінності.

З нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї в нашому закладі пройшов онлайн-фотоконкурс «Миттєвості сімейного щастя».

Майстер-клас із виготовлення нагрудного знаку «Мак пам’яті»

Напередодні Дня памяті та премириння, Дня Перемоги у нашому закладі відбувся онлайн майстер-клас з виготовлення квітів червоного маку – символу пам’яті жертв Другої світової війни, який провели вихователі з учнями.

Цей символ популярний у Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Закону про вшанування Дня пам’яті та примирення 8 травня.

Мета майстер-класу – навчити виготовляти квіти своїми руками із тканини і паперу та переконати, що це легко і просто. Як виявилося в процесі заняття, зробити це своїми руками не складно.

Виготовити червоний мак вдалося всім учасникам майстер-класу. Ці квіти будуть окрасою святкування Дня пам’яті та примирення й Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

Свято Масляної у школі

В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.

У стінах нашої шкли відбулося святкування Масляної. Творчий колектив учнів та вихователів відтворили цікаві українські традиції цього свята. Дійство видалося колоритним та різнобарвним. Дітки декламували вірші, співали пісні, веснянки, заклички. Школярі дізналися про походження, звичаї та традиції свята. А ще стали учасниками розваг та конкурсів.

А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями.

Яскраві емоції, піднесення і грайливий настрій залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.

До Міжнародного дня інвалідів

3 грудня в нашій державі відзначається Міжнародний день інвалідів. Зазвичай таких людей називають людьми із особливими потребами. Однак попри свої недуги – прив’язаність до візка, відсутність слуху чи зору – вони демонструють світові свої надможливості і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та рішучості зайняти активну життєву позицію. Захищаючи гідності інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя.

3 грудня 2019 року в нашому закладі відбулась година спілкування, присвячена Міжнародному дню інвалідів, «Права дітей на особливу турботу», яку провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «Турбота» Шило Ганна Василівна.

Під час години спілкування були обговорені питання про вроджені та набуті вади, та як люди з обмеженими можливостями реалізують себе у сучасному житті.

Учні виконували вправи закритими очима, малювали, писали, не використовуючи зап’ястя рук для того, щоб побувати на місці людини з обмеженими можливостями та розвивати власні тактильні відчуття.

Діти під час заходу створили плакат «З турботою в серці». Для цього учні  написали свої побажання дітям-інвалідам.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума XX, а тепер вже і XXI століття загрожує існуванню людства.

Традиція відзначати Всесвітній день боротьби зі СНІДом була покладена 1-го грудня 1988 закликом до розширення обміну інформацією з ВІЛ / СНІДу та соціальної терпимості, що пролунав на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх держав.

ВІЛ-інфекція- це проблема не лише медична. Багато могли б уникнути хвороби, якщо б знали про неї  і заходах безпеки більше.

З такою метою відбулася квест-гра  на тему «Жити в світі, в якому є ВІЛ/СНІД»  серед  учнів старших класів нашого закладу, яку підготувала керівник  шкільного  клубу «За здоровий спосіб життя» Ірина Анатоліївна Ковалівська. Старшокласники були поділені на дві команди, які протягом гри  пройшли різні  маршрути: «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД»,  «Ситуації, в яких ми ризикуємо» ; дискусія  на тему «ВІЛ-позитивні і сьогодення»; вікторина «Що ми знаємо про ВІЛ і СНІД?»; складання пам’ятки безпеки. Підбивши підсумки, переглянули  презентацію на тему «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!».  Під час гри учні висловлювали свої думки, ділилися різними поглядами та дійшли згоди, що потрібно берегти своє життя та обирати здоровий спосіб.

Виставка малюнків «Я маю право!»

Днями в нашій школі відбулась виставка малюнків «Я маю право!». В своїх роботах діти зобразили щасливу родину і свої мрії, вони знають про своє право на освіту й безпечне довкілля. Яскраві кольори не тільки доповнюють палітру творчості, а й прикрашають наш світ новими барвами.

Квест з елементами флешмобу “Ми – українці, наш дім – Україна”

20 листопада 2019 року в нашому закладі  пройшов квест з елементами флешмобу на патріотичну тематику “Ми – українці, наш дім – Україна”. Участь у змаганнях на ерудованість, спритність, кмітливість взяли учні 6-х класів (вихователі Ковалівська І.А., Шабетя М.О.).

Головним завданням для кожного класу було—пройти 7 станцій  з відповідними завданнями за власним маршрутом.

Крім швидкості, враховувалась і якість виконання завдань. На кожній станції команди отримували бали. У результаті  перемогу здобули учні 6-Б класу.

Наприкінці заходу діти переглянули відеофільм «Видатні українці» та влаштували яскравий український флешмоб.

Школа юних пожежників

Ми не з чуток знаємо, що таке вогонь, яку користь він приносить та якої біди завдає. Вогонь – давній супутник людини. Він дарує світло й тепло. Якби вони зникли, то життя б на світі не було. 14 листопада 2019 року в рамках тижня протипожежної безпеки в нашій школі відбувся виховний захід «Школа юних пожежників», який провели учні 1-3 класів  на чолі з вихователями.

Страшну силу вогню люди відчували давно і тому боялися його. Однак вони навчилися приборкувати вогонь і керувати ним. Діти розповідали історії про те, як добували вогонь у далекі часи, аж поки не з’явилися сірники, запальнички … Але з ними треба поводитися вкрай обережно, щоб не сталося біди. Школярі в образах Іскри, Диму та Вогню декламували вірші, вчили дітей, як треба правильно розпалювати вогнище та як користуватися електроприладами.

Хочеться вірити, що після пізнавального заходу не лише діти, а й дорослі зроблять для себе певні висновки, будуть дотримуватися правил техніки безпеки поводження з вогнем та використання електроприладів у побуті. І пам’ятайте: щоб у вашому домі не було біди, будьте обережні із вогнем завжди!

Екскурсія до видавничого будинку “Балдрук”

17 жовтня 2019 року учні 7-Б класу. та 4-А класу разом з вихователями Сиротенко Т.М. та Рянською С.О. побували на екскурсії у видавничому будинку “Балдрук”. Дітям було цікаво побачити видавництво, яке оснащене високотехнологічним обладнанням. Вони відвідали виробничі відділи, в яких ознайомилися з етапами виготовлення якісної поліграфічної продукції.

Вибори президента школи

11 жовтня 2019 року в нашій школі відбулися вибори президента. Ми живемо в молодій державі, яка обрала демократичний шлях розвитку, тому і шкільні вибори проходили на достойному рівні. Кандидати представили себе та розповіли про свою предвиборчу програму. По завершенню цього, учні зробили свій вибір. Президентом було обрано учня 10 класу Нестеренко Дениса.

Отже, вітаємо новообраного президента з перемогою та бажаємо йому впровадити політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме покращенню життя школи.

Екологічна прогулянка «Вже брами літа замикає осінь»

З метою виховання у дітей дбайливого ставлення до природи, бажання брати участь у природоохоронній роботі учні 9-го та 6-Б класів здійснили екологічну прогулянку до лісу «Вже брами літа замикає осінь» (вихователь Ковалівська І.А.). Школярі подорожували екологічними стежинами, спостерігали за життям рослин восени. Під час прогулянки діти дізналися про взаємозв’язки в природі та повторили правила поводження в лісі.

До Дня вчителя

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День вчителя, день, коли заклади освіти майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

Відбулося таке свято і в Балаклійській спеціальній школі. В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники школи від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

Педагог – особистість неординарна, творча, обізнана, яка весь час знаходиться в пошуку чогось нового, цікавішого, досконалішого. Немає, мабуть, на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі  зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком.

Екскурсія до Державного підприємства «Балаклійське лісове господарство»

Днями учні нашої школи-інтернату відвідали Державне підприємство «Балаклійське лісове господарство» , екскурсію організувала для початкових класів  вихователь Коврига О.І. Діти побували в цеху переробки. Вони дізналися про найголовніші етапи виробництва, побачили, як переробляють деревину. Наприкінці екскурсії діти переглянули слайд-шоу про технологію вирощування сосен з насіння шишки, що має велике значення для відновлення хвойних лісів. Для дітлахів екскурсія перетворилася на великі пригоди, спогади про які, разом зі світлинами залишаться на все життя.

Екскурсія до Балаклійського РАЦСу

У рамках реалізації проекту «Я маю право!» для учнів 9-го класу організовано екскурсію до Балаклійського РАЦСу, яку організувала вихователь Ізмаілова  Л.Г.  РАЦС – це місце, куди звертаються люди за допомогою, порадою, зі своїми переживаннями, зі своєю радістю, своїми почуттями та емоціями.

Старшокласники дізналися, що робота співробітників органів РАЦСу вельми різноманітна. Це не тільки реєстрація актів цивільного стану, робота з архівними документами, телефонні консультації, а й спілкування з людьми, які постійно звертаються з різними питаннями. Вчасно отримані рекомендації фахівців дають можливість жителям нашого району завчасно запастися необхідними в майбутньому документами для вирішення життєво важливих питань.

Також учням запропонували стати учасниками дійства укладання шлюбу. Кожний отримав свою роль та намагалися відобразити церемонію одруження. Уасники активно увійшли в свої ролі, отримали масу задоволення та вражень.

Конкурс малюнків «Голуб миру»

Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському…

У рамках Міжнародного дня миру, з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості в школі відбувся конкурс малюнків «Голуб миру». Головною ідеєю малюнків є бажання дітей жити у мирі!

Екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею

Краєзнавчий музей — місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе.

З метою національно-патріотичного    виховання школярів, формування  шанобливого  ставлення  до  історії  українського  народу  та національної гідності  для учнів старших класів була організована екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею (вихователі Ковалівська І.А., Шабельман Ю.В., Повх І.В., Коробка О.В.).

У музеї екскурсанти ознайомилися з археологічною спадщиною та етнографічними особливостями Балаклійщини, різними історичними періодами її розвитку, трагічними подіями Голодомору, подвигами воїнів, партизанів та місцевих жителів за часів Другої світової, воїнів Афганців та героїв АТО.

Побувавши у цьому храмі історії, культури та природи, школярі залишили тут частинку своїх сердець. Нехай теплота їх і надалі допомагає музейним працівникам шукати, зберігати та представляти для широкого загалу унікальні експонати різних епох.