Правила прийому до закладу освіти

Шановні батьки!

КЗ “Балаклійська спеціальна школа-інтернат І-ІІ ступенів Харківської обласної ради» повідомляє, що триває прийом документів для зарахування Ваших дітей на навчання до 1-го – 10-го класів у 2019/2020 навчальному році.

Зарахування дітей  здійснюється на підставі таких документів:

 • заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
 • копії свідоцтва про народження дитини;
 • висновка інклюзивно-ресурсного центру про комплексну педагогічну оцінку розвитку дитини;
 • висновка лікарсько-консультативної комісії про встановлення дитині інвалідності;
 • оригіналу або копії відповідного документа про освіту (крім учнів першого і другого класів) за відповідний клас, документ, що підтверджує здобуття освіти.

Організація освітнього процесу в 1 класі

До 1 класу спеціального загальноосвітнього навчального закладу зараховуються діти, як правило, з 6 років. Наповнюваність класів не перевищує 12 учнів.

Навчання здійснюється за програмами спеціальної загальноосвітньої школи, спрямованими на корекцію недоліків розвитку, реабілітацію та соціальну адаптацію дітей з вадами розумового розвитку.

Освітній процес організовано через діяльність, ігровими методами як у класі, так і поза його межами.

Однією з основних концептуальних засад реформування в межах Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, яке сприятиме творчому розвитку й мотивації учнів до навчання

Відповідно до вимог Нової української школи організовано освітній простір навчального кабінету: використання нових IT-технологій, мультимедійних засобів навчання, оновлено навчальне обладнання. Усе це здійснюється через організацію 8 осередків .

8 осередків НУШ

 • Осередок навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями.
 • Змінні тематичні осередки, у яких розміщують дошки/фліпчарти/стенди тощо.
 • Осередок для гри, обладнаний настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор.
 • Осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт.
 • Куточок живої природи.
 • Осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям.
 • Дитяча класна бібліотечка.
 • Осередок учителя, оснащений столом, стільцем, комп’ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

Класна кімната розташована на І поверсі.

Домашні завдання в першому класі не задаються.

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вербально.

Навчання, проживання дітей в інтернаті та 5-разове харчування – безкоштовне.

У нашій школі  працюють

 • спортивні секції,
 • гуртки різних напрямків,
 • постійно проводяться цікаві виховні заходи.

http://moz.gov.ua/article/news/chi-budut-u-shkolah-zberigatis-medkartki-detalno-pro-skasuvannja-formi–026o

ЯКА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для  надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о “Довідка учня  загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”. У разі,  якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

ПРО ФОРМИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у “Карті профілактичних щеплень”  (форма № 063/о). “Карта профілактичних щеплень”, яка містить. Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ПЕРШОГО КЛАСУ

2018-2019 Н.Р. 

Конституція України 

Стаття 53. Кожен має право на освіту

 1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
 2. Держава забезпечуєдоступністьі безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…

ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО ОСВІТУ”

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ”

Стаття 18. Зарахування учнів

 1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
 2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
 3. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.

Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Організація освітнього процесу в 1 класі

До 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховуються діти, як правило, з 6 років. Наповнюваність класів не перевищує 12 учнів.

Навчання здійснюється за програмами спеціальної загальноосвітньої школи, спрямованими на корекцію недоліків розвитку, реабілітацію та соціальну адаптацію дітей з вадами розумового розвитку.

Термін навчального року: з 1 вересня по 25 травня.

Навчальні екскурсії проводяться тривалістю не більше 3 годин на день.

Класна кімната розташована на І поверсі.

Тривалість уроків – 35 хвилин, перерв – не менше 15 хвилин, великої перерви – не менше 30 хвилин.

На 10-й та 20-й хвилині уроку проводяться дві фізкультхвилинки.

Домашні завдання в першому класі не задаються.

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вербально.

Вся навчально-виховна робота проводиться з урахуванням пізнавальних можливостей учнів.

Навчання, проживання дітей в інтернаті та 5-разове харчування – безкоштовне.

У нашій школі  працюють

 • спортивні секції,
 • гуртки різних напрямків,
 • постійно проводяться цікаві виховні заходи.