Грудень 26, 2023 - Admin
Тиждень соціально-психологічної підтримки.
В Комунальному закладі «Балаклійська спеціальна школа» Харківської обласної ради з 18 по 22 грудня проходив тиждень соціально-психологічної підтримки, який організували соціальний педагог Шило Ганна Василівна та практичний психолог Шаповалова Юлія Анатоліївна.
Тиждень був організований з метою реалізації соціально-психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учасників освітнього процесу з психології, збагачення знань про психологічні процеси особистості, розкриття творчого потенціалу, спонукання учнів до самопізнання, формування толерантного ставлення до іншої позиції та світосприйняття, навичок співпраці та взаєморозуміння, відчуття внутрішнього світу людини і вміння висловлювати свої почуття, створення позитивного емоційного настрою.
Згідно з плану на тиждень було проведено такі заходи:
18.12.2023 Цитата дня: «Кожна людина – Всесвіт!»:
Експрес-тест «Обери дерево — пізнай себе» для 5-9 класів. Під час тесту дітям цікаво було дізнатися про значення свого вибору і особливості свого внутрішнього Всесвіту.
Вправа «10 ласкавих слів своїм найріднішим». Учні з радістю відгукнулись на пропозицію подарувати теплі слова своїм рідним. Спілкування в загальних чатах пройшло в теплій і емоційно комфортній обстановці.
Акція «Лист психологу». Учні 5-9 класів та їх батьки мали можливість задати будь яке питання психологу школи шляхом листування через месенджери. Теми листування виявились дуже актуальними, стосувались як навчання, так емоційного стану. Юлія Анатоліївна відповіла особисто кожній дитині, по потребі звернулася до батьків, всі відповіді були особистісно орієнтованими і цільовими.
19.12.2023 Довідник цікавих фактів та корисних знань «Психологія цікава: 10 фактів про людську психіку» для учнів 5-9 класів. Дітям дуже сподобалась інформативна і цікава презентація, викладена психологом Юлією Анатоліївною, в кінці якої була проведена вікторина на закріплення отриманих знань.
Для молодших школярів соціальний педагог організувала перегдяд мультфільму: «ТВОРИТИ ДОБРО – ЦЕ ЛЕГКО», після чого була запропонована вправа «Позитивчик» (виготовити поробку з пластиліну, або намалювати героя з мультфільму, який сподобався найбільше). Малечі дуже сподобалась підбірка кращих мультфільмів про добро надихнуло на творчість маленьких добротворців.
20.12.2023 Цитата дня: «Спробуйте бути хоча б трохи добрішими – і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок»
Акція: «Я – добротворець!» («Які гарні вчинки робиш саме ти?» Написати про це твір) для 1-4 класів. Головне, на чому наголошувалось соціальним педагогом Ганною Василівною – у добра і добрих вчинків немає розміру, навіть маленьке добре діло і допомога дуже важлива, цінується і може змінити світ на краще. Діти з цікавістю ділились один з одним допомогою близьким і турботою про братів наших менших.
21.12.2023 Цитата дня: «Без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності»
Довідник цікавих фактів та корисних знань «Цікаві факти про дружбу» для 1-10 класів зацікавив дітей абсолютно новою і цікавою інформацією, поданою в презентації.
Як підсумок, діти пройшли швидкий тест «Чи легко з тобою дружити?» в онлайн-формі. Результати були повідомлені кожному особисто.
22.12.2023 В останній день нашого тижня соціально-психологічної підтримки пройшов Флешмоб «Дружня підтримка» (кожний, хто бажає може надіслати своїм друзям, однокласникам світлини, або відеозвернення, зі словами підтримки). В загальних чатах діти обмінювались листівками, добрими побажаннями, просто смайликами для настрою. День пройшов в дуже позитивних емоціях і щирому спілкуванні.
Також Ганна Василівна і Юлія Анатоліївна запропонували провести «Відверту розмову. Чат щирості» (учні протягом дня за допомогою особистих повідомлень соціальному педагогу, психологу в Viber, HUMAN, ZOOM відверто висловлювали свої побажання та пропозиції один одному та вчителям для покращення навчання) Під час листування було виявлено чимало проблем, запропоновано шляхи для вирішення складних ситуацій.
Також Юлія Анатоліївна надала «Рекомендації для педагогів від практичного психолога», які перш за все допоможуть педагогам нашої школи бути справедливими, розуміти своїх учнів, бути вимогливими до себе, самокритичними, не порушувати педагогічну етику, уміти терпляче виправляти помилки – думки, дії, вчинки; навчитися переконувати, бути ввічливими, доброзичливими, стресостійкими, життєрадісними, людяними.
Підводячи підсумок тижня соціально-психологічної підтримки, можна сказати, що дітям, батькам і педагогам дуже сподобалось, було цікаво і корисно провести спілкування, прислухатися до порад і особливо відзначити форми зворотнього зв’язку з соціально-психологічною службою школи. Звісно, що в умовах дистанційного спілкування не всі форми придатні, всім дуже не вистачає саме живого спілкування і підтримки.
Домовилися про тісне спілкування, допомогу за потребою.