Бібліотека

 2018/2019 навчальний рік

Бібліотекар школи-інтернату Усик Лариса Олександрівна

План роботи бібліотеки на 2018-2019 навчальний рік

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури

– веб-сайт „Книги для дітей”

– веб-сайт для дітей „Весела абетка”

– веб-сайт „Світ дитини”

– веб-сайт „Українська казка”

– веб-сайт „Дитяча література”

Діючі книжкові виставки в бібліотеці

З метою популяризації книги та читання в бібліотеці нашого закладу протягом грудня експонуються книжкові виставки різні за формою та тематикою: «105 років тому було надруковано кросворд», «Знай та поважай закон», «185 років від дня народження Марка Вовчка».

«Мандруємо книжковим містом»

12 грудня 2018 року для 4 класу відбулася екскурсія до бібліотеки «Мандруємо книжковим містом», яку провела бібліотекар закладу Усик Лариса Олександрівна. Діти дізналися про правила користування бібліотекою, про безліч цікавинок з літератури та періодичних видань, переглянули різноманітні книжкові виставки, із задоволенням взяли участь у вікторині «Серпантин казок», «Бібліотека – книжковий дім». Діти були активні, тож екскурсія до бібліотеки пройшла весело і цікаво.

Підсумки проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

У школі-інтернаті був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек з 01.10.2018 року по 31.10.2018 року під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»  (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського), в якому взяли участь педагогічні працівники школи-інтернату, актив шкільної бібліотеки та учні 1-10 класів.

Особливо гострою  в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема.

В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

І тут важлива роль належить школі, яка покликана формувати життєві компетентності учня, розвивати його як гармонійну особистість. Адже лише творчо мисляча людина здатна до самовдосконалення, широкого сприйняття світу, розв’язання будь-яких завдань.

Відкриття шкільного місячника бібліотек відбулось урочистою лінійкою 1 жовтня, на якому були присутні учні 1-10 класів, класні керівники та актив бібліотеки школи-інтернату.

Бібліотекарем школи організована та проведена книжкова виставка до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського  «Великий педагог, великий Добротворець». Цікаво для учнів 1-10 класів пройшов день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо».  Учні школи активно брали участь у повчально-творчому конкурсі «Думки про книгу», який складався з кількох пізнавальних завдань, виконання яких сприяло розвитку творчих здібностей школярів, уваги та спостережливості.

У День письменників-ювілярів «Творили й творимо для Вас» учні ознайомилися з видатними письменниками та їх творами.

А 23.10.2018 був організований День книжок-ювілярів «Усе минуще, тільки книги вічні».

25.10.2018 у фойє школи-інтернату відбулась виставка корисних порад «Академія домашнього умільця».

31.10.2018 бібліотекарем школи-інтернату Єрохіною Л.П. та заступником директора з навчально-виховної роботи Федотовою М.В. підбито підсумок проведення місячника Всеукраїнських бібліотек з нагородженням найактивніших учасників місячника.