Березень 11, 2023 - Admin

Тиждень української мови та літератури

Березень, за традицією, у Балаклійській спеціальній школі розпочинається тижнем української мови та літератури (Шевченківським тижнем). Вшанування Великого Кобзаря – гідний привід для педагогів та їх вихованців згадати Пророка України шляхом проведення тематичних уроків української мови і літератури, низки цікавих позакласних заходів з метою ширшого ознайомлення з маловідомими сторінками непростого життя поета, його самобутнім світоглядом, неповторністю художньої творчості, задля становлення національної свідомості шкільної молоді, усвідомлення величі культури рідної держави.

Розпочався тиждень ознайомленням з планом заходів та проведенням у дистанцйному форматі інформаційних хвилинок для учнів 2-10 класів «Незабутній Шевченко», які наповнили зміст уроків величними словами Великого Кобзаря.

Традиційно була представлена виставка ілюстрацій «Ми тебе не забули, Тарасе!» та книжкова виставка, присвячена життю та творчості Кобзаря.

Протягом тижня вчителі української мови та літератури, вихователі проводили  години спілкування: «Рідна мова в рідній школі», «Мово моя калинова», «Слово в душі – душа у слові»; усні журнали: «Український калейдоскоп», «Цікаві сторінки української писемності»;  уроки-мандрівки в минуле: «Із сивої глибини віків бере початок наша мова…», «Піднімемо завісу віків».

Учні початкової ланки доводили свою обізнаність у світі  фразеологізмів та народній творчості, взявши активну участь у мовознавчих іграх «Цікава фразеологія», «Країною Гумориною», «Язик до Києва доведе».

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на онлайн-конкурсі читців поезій Т. Шевченка «Вогонь Шевченкових поезій». У конкурсі взяли участь учні 5 – 10-х класів.

Шевченківський тиждень пройшов на високому рівні. Усі заплановані заходи було проведено вчасно і результативно. Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка. Найактивніших учасників тижня української мови та літератури було відзначено та нагороджено грамотами.

Як весняні води могутнього Дніпра, нехай лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря. Бо він – це наша душа, наша мудрість, це наша слава – безсмертний геній великого народу.

 

 

 

 

Новини