Виховні заходи;

2021/2022 навчальний рік

Прощавай, початкова школо!

ВІДБУЛОСЬ ХВИЛЮЮЧЕ ПРОЩАННЯ ЗІ ШКОЛОЮ – ВИПУСКНИЙ БАЛ

Всесвітній день вишиванки

Участь у проекті «Мішечок»

До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги

Свято «Птахів закликаємо до рідного краю»

До 35-річчя Чорнобильської трагедії

«Кожна людина – Всесвіт»

Конкурс аплікації «Шлях у міжзоряний космос»

Виховна година «Відкриваємо таємниці космосу»

Всесвітній день здоров’я

Тематичне засідання клубу самоврядування «За здоровий спосіб життя»

Виставка-конкурс «Осінній топіарій»

Участь в обласному  етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»

До Всесвітнього дня Землі

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Тож з цієї нагоди з метою формування у дітей основ екологічної культури, правильного ставлення до природи, розвитку згуртованості в учнівському колективі куратором клубу шкільного самоврядування «Зелений подих» Тимошенко Л.А. було проведено екологічний квест «Збережімо рідну Землю» для учнів 3 та 4 класів.

Психологія – це наука про людську душу

У рамках Тижня психології 21 квітня 2021 року вихователь 7-Б класу Ковалівська І.А. на занятті за допомогою вправ «Художник», «Символ життя», «Моє життя прекрасне» намагалася допомогти учням зрозуміти сенс людського життя, своє місце в ньому та зрозуміти, що їхнє життя залежить від них самих.

Ярова І.Б., вихователь 5-Б класу, з метою виховання у школярів розуміння позитивних та негативних вчинків у житті людини на занятті використала вправу «Килим ідей».

На занятті у 2 класі з метою виявлення основних усвідомлень, особистих потреб та бажань, формування здатності до переключення та концентрації уваги, розширення світогляду дітей та сприянню згуртованості колективу вихователь Пархоменко Т.М. провела з учнями вправу «Чарівна квітка».

Учням 9-Б класу припала до вподоби вправа-колаж «Дерево», яку запропонувала їм вихователь Шаповалова Ю.А. Мета цієї вправи: згуртувати групу, покращити емоційний стан та розвивати творчу уяву в дітей.

Відпочивай та про розвиток не забувай!

Енергійно пройшов четвертий день Тижня психології. Вихователі 6-го та 7-Б класів за допомогою вправи «Корабель» виховували в учнів стійкість до життєвих потрясінь та невдач.

Цікаво було учням 5-А класу. Вихователь Ігнатченко Г.О. провела гру «Клубочок». Гра «Клубочок» для активного входження в контакт, зняття напруження, формування захищеності. Також було проведено гру «Намалюй будинок, дерево та людину» для отримання даних, що стосується сфери взаємин дитини з навколишнім світом та іншими людьми.

Тиждень психології триває

Творчим та насиченим видався другий день Тижня психології. Так, вихователем 8-Б класу Сиротенко Т.М. на занятті було проведено діагностику «Портрет класу» з метою виявлення лідерів у групі, а практична методика «Дерево» була направлена на дослідження шкільної мотивації та адаптації учнів.

Вихователем 1 класу Повх І.В. під час заняття було використано танцювальну терапію та вправи на релаксацію.

Заняття «Емоції» проведено для учнів 3 класу вихователем Танчук Ю.В. Діти ознайомилися з поняття «емоції» та показала як кожен може самостійно регулювати свої емоції.

 

Тиждень психології «5 днів у світі емоцій»

У рамках тижня психології «5 днів у світі емоцій» 19 квітня 2021 року шкільним психологом Кулініч В.В. з метою сприяння формування у дітей комфортного психологічного клімату для учнів 4 класу проведено комунікативну гру «Я та мої емоції». А вихователь 9-А класу Рянська В.В. за допомогою методики «Кактус» (автор Панфілов М.А.) досліджувала емоційно-особистісну сферу дітей.

Подібний формат спілкування допоміг дітям розібратися в емоційному світі людей, навчитися аналізувати свої відчуття, а також адекватно виражати свої емоції.

До Міжнародного жіночого дня

Напередодні Міжнародного жіночого дня члени клубу шкільного самоврядування «Турбота» (куратор Шаповалова Ю.А.) виготовили банер «Вітаємо!» та допомогли оформити фотозону. Іх роботу оцінили учні та педагоги школи. Кожен бажаючий мав можливість сфотографуватись та отримати напам’ять приємні спогади про свято.

У переддень Міжнародного жіночого дня – 8 березня в нашому закладі відбулась конкурсно-розважальна програма «Міс квіточка» для учнів 1-5-х класів. Під час розважальної програми було проведено ряд цікавих та творчих конкурсів для дівчаток. Атмосфера свята панувала в актовому залі школи. Конкурсантки демонстрували свої таланти: співали, танцювали, змагалися у акторській майстерності. Незабутні враження від свята  залишаться надовго!

Зустріч із фахівцями центру зайнятості

Кожному старшокласнику доводиться визначатися зі своїм майбутнім. Свій внесок, щодо вдалого вибору учнівською молоддю професії докладають і працівники Балаклійської районної філії Харківського обласного центру зайнятості, регулярно відвідуючи заклади освіти міста та району.

Так, 2 березня, відбувся інтерактивний захід для старшокласників КЗ «Балаклійська спеціальна школа» Харківської обласної ради. Фахівці центру зайнятості провели урок під назвою «Подорож  у  світі професій», під час якого учні дізналися про актуальні  робітничі професії, затребувані завжди на ринку праці.  Учні мали можливість подумати про те, які здібності  людини потрібні для найбільш успішного працевлаштування за тією чи іншою професією й  уявити  себе у цій професії. Пропонувалися, також, заздалегідь кумедні ситуації і це давало змогу зрозуміти, що вибір професії – справа відповідальна. Наголошувалось  на важливості серйозного, а не спонтанного підходу до свого професійного  самовизначення, який включає орієнтацію не тільки на свої бажання, але й на здібності, фізичний стан та актуальність професії в місті Балаклія, в районі, та в цілому в нашій країні. На заході школярі дізналися про послуги центру зайнятості, які надаються молоді – працевлаштування, профорієнтацію, професійне навчання, в тому числі, в Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

 

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам, нашим захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони.

З метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу у спеціальній школі педагогом-організатором Нечитайло Т.М. проведено для старшокласників виховну годину «Революція гідності – ми маємо пам’ятати». Вона нагадала присутнім про те, що кожен із загиблих мав свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

На великому екрані були представлені світлини загиблих людей – зовсім юних і досить зрілих. Присутні мали можливість переглянути кадри тих страшних  подій на Майдані.  Учні у своїх віршах намагалися передати жертовність та любов до України Героїв Небесної сотні, бажання миру та злагоди на рідній землі. Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, і всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Пам’ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної сотні.

До Дня Святого Валентина

14 лютого – День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.

Напередодні свята члени шкільного клубу самоврядування «Турбота» (керівник Шаповалова Ю.А.) організували святковий концерт для учнів молодшої ланки та запальну дискотеку для старшокласників. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

До Дня пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2021 року в нашій школі відбувся захід, присвячений Дню пам’яті жертв Голокосту. Члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) представили своє бачення цієї трагічної події, закликали засвоїти уроки катастрофи. Учні дізналися про кількість жертв Голокосту, коли саме відбулося масове знищення євреїв. В цей день, День скорботи і пам’яті, учні та педагоги  приєдналися до загальної печалі і прагнули співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої – Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…

Відбулось засідання клубу «За здоровий спосіб життя»

Минулого тижня в нашій школі відбулось засідання клубу «За здоровий спосіб життя» (куратор Ковалівська І.А.), на якому було підбито підсумки роботи клубу за І семестр 2020-2021 навчального року та сплановано роботу на ІІ семестр.

Анкетування учнів

В рамках тижня антинаркотичної  пропаганди «За лінією, де темрява» 25 січня 2021 року клубом учнівського самоврядування «За здоровий спосіб життя» (куратор Ковалівська І.А.) серед 8-10 класів було проведено анкетування з метою з’яування наявності знань про наркотики та їх роль у житті людини.

До Дня Соборності України

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя!

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в спеціальній школі проведено фотоквест. Кожен клас до цієї події готувався заздалегідь. Учні разом із вихователями ретельно виконали завдання патріотичного квесту, а саме:

  • фото у вишиванках;
  • вислови відомих людей про Україну;
  • за допомогою підручних засобів викласти слово «Україна»;
  • аплікація національно-патріотичної тематики;
  • колаж із світлин відомих українців.

Фотоквест До Дня Соборності України

Майстерня чудових саморобок

Протягом грудня в нашій школі працювла «Майстерня чудових саморобок». Кожна група взяла участь у конкурсі Новорічних підвісів-композицій «Шпаківня». Також клубом учнівського самоврядування «Турбота» (куратор Шаповалова Ю.А.) було організовано виготовлення вітальних листівок до Новорічного свята. Роботи дітей створюють святковий настрій, вражають різноманітністю ідей і технік, креативним рішенням своїх задумів, незвичайними матеріалами в створенні своїх композицій.

Новорічне свято в 8-Б класі

Новий Рік – одне з найулюбленіших свят, яке очікують і весело святкують. Воно сповнене надіями на майбутнє.

22 грудня 2020 року  відбулось Новорічне свято в 8-Б класі (вихователь Сиротенко Т.М.). Діти отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах. Наприкінці свята було організовано святкову дискотеку.

Весело й завзято пройшло Новорічне свято.

Квест-гра «Йде світом Миколай, ти добром його стрічай!»

Напередодні Дня Святого Миколая старшокласники нашого закладу також дочекалися казкової пори, коли дива стають реальністю. Учні 10-го класу взяли участь у квест-грі «Йде світом Миколай, ти добром його стрічай!» (вихователь Дерко Ю.В.). Продовжуючи знайомство з традиціями святкування Дня Святого Миколая в Україні та очікуючи  на солодкі подарунки, діти створили «Коло добрих побажань» та «Галявину доброти та милосердя», залюбки взяли участь у святкових іграх та конкурсах.

Отже, всі разом переконалися, якою великою та приємною справою є творити добро, дарувати один  одному любов та милосердя.

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ – СВЯТО РАДОСТІ ТА ДОБРА!

Дня Святого Миколая​ з нетерпінням чекають і діти, й дорослі. Адже всі люблять дива і вірять у казку.

Напередодні цього дня у святково прикрашеній залі  нашого закладу з дотриманням усіх карантинних обмежень проходило театралізоване дійство до Дня Святого Миколая. Молодші школярі були не лише глядачами, а й учасниками свята.  Малеча разом із вихователями підготували святкову програму і подарували всім веселий настрій та позитивні емоції. Приємною несподіванкою став вихід Святого Миколая з подарунками. Всі учасники свята отримали солодощі.

Відчули атмосферу свята й учні старших класів. Для старшокласників була організована квест-гра «Йде світом Миколай, ти добром його стрічай!» (вихователь Дерко Ю.В.). Діти водили хороводи, з радістю брали участь у розважальних конкурсах, отримуючи заохочувальні призи.

Година спілкування «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»

Торгівля людьми – нагальна проблема сьогодення. У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. За оцінками експертів у світі щороку від двох до чотирьох мільйонів осіб стають жертвами торгівлі людьми. Також за неофіційними даними майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально, що негативно впливає на їх правовий захист і стає причиною потрапляння у сферу інтересів торгівців людьми. У наш скрутний час і всередині нашої держави можна потрапити в тенета работоргівців. Особливо це стосується жінок та дітей. Тому ця проблема зараз набирає великих обертів у виховній роботі в школі.

Днями з учнями 4 класу проведено годину спілкування  «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» (вихователь Коврига О.І.), де діти познайомилися з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем, його історичними витоками і сучасними проявами. Під час заходу учні ділилися своїми роздумами з приводу того, як не стати жертвою торгівців  людьми.

Зимова подорож учнів 4-го класу

Днями учні 4-го класу здійснили зимову подорож на берег річки. Разом із вихователем Ковригою О.І. діти водили хороводи навколо вогнища, грали у рухливі ігри, слухали розповідь Олени Іванівни про сезонні зміни у природі взимку.

До Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня  проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насилля», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, цьогоріч традиційно до акції долучилися  учні та педагоги нашого закладу освіти. Було проведено низку заходів, які спрямовані на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства. Для учнів 8-х класів проведено бесіду «Ми проти насилля!», вихователь Дмитрієва О.М. прагнула донести до дітей розуміння того, що насильство є порушенням прав людини. Також з метою розкрити поняття насильства в учнівському середовищі, розвивати навички ефективного спілкування з однолітками організовано тренінг «Стоп булінг!». І як продовження теми насилля із старшокласниками проведено бесіду з елементами тренінгу «Гендерне насилля. Як зупинити насилля», де учні аналізували ситуації та розглядали види насилля, бо прикро, що дедалі частіше є прояви насилля у сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою і душевного спокою.

Спортивно-розважальне свято, присвячене Дню збройних сил України

У рамках учнівського самоврядування спортивним сектором “Олімп” (керівник Повх І.М.) 4 грудня 2020 року в школі було організовано та проведено традиційне спортивно-розважальне свято “Спритні, дужі, небайдужі і сміливі, і грайливі! ”, присвячене Дню збройних сил України. Діти з ентузіазмом і спортивним азартом змагалися за право першості. Хлопці довели, що “козацькому роду нема переводу”. Були проведені спортивні естафети, цікаві та веселі конкурси. Наприкінці заходу між командами було розподілено місця. Команди нагороджені Почесними  грамотами.

Практичне заняття «Екстрена валіза»

В рамках місячника безпеки життєдіяльності «Уникнути. Запобігти. Діяти» вихователем Руденко А.П. проведено практичне заняття «Екстрена валіза» для учнів 6-го класу. В ході заняття діти засвоїли поняття  «екстрена валіза» та «надзвичайна ситуація». Ознайомилися з переліком речей, які повинні бути в рюкзаку при екстреній ситуації, вчилися пакувати та укладати речі так, щоб  можна було легко знайти те, що потрібно.

Інформаційна кампанія «Я маю право, ти маєш право»

В рамках інформаційної кампанії «Я маю право, ти маєш право» 2 грудня членами просвітницького центру «Самоадвокатування» (куратор Коврига О.І.) було оформлене юридичне панно.

До Дня пам’яті жертв голодомору

27 листопада 2020 року в нашому закладі пройшла година пам’яті “Голодомор –  чорна сповідь моєї Вітчизни»,  яку підготували та провели куратор клубу учнівського самоврядування «Паросток» Пархоменко Т.М. та педагог-організатор Нечитайло Т.М.  Учні здійснили  історичний екскурс в 1932-1933 роки, коли в Україні  був страшний штучно створений голод, під час якого померли мільйони українців.

На закінчення заходу було запалено свічки та вшановано хвилиною мовчання жертв голодомору.

Година спілкування «Будь модним – стань помітним у темряві»

Одна з найпоширеніших причин ДТП в Україні – низька видимість пішоходів в темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період. Дуже часто водії просто не мають змоги побачити пішоходів на достатній для успішного гальмування швидкості. Але вирішити цю проблему можна за допомогою світлоповертальних елементів.

Днями  в нашому закладі пройшла година спілкування «Будь модним – стань помітним у темряві» для учнів 5-Б класу, яку провела вихователь Ярова Ірина Борисівна.

Вихователь розповіла учням, наскільки важливим елементом є використання світлоповертаючих елементів на одязі в темну пору доби. Хлопцям та дівчатам пояснено важливість наявності на одязі та речах таких елементів, які сприятимуть підвищенню їхньої безпеки.
Отже, бути помітним на дорозі – це відповідальність кожного пішохода!

Година спілкування “Торгівля людьми. Міф чи реальність”

Днями для учнів 9-х  класів  вихователь Крючкова Світлана Валентинівна підготувала та провела годину спілкування“Торгівля людьми. Міф чи реальність”. В ході заходу старшокласники підвищили свій рівень знань щодо поняття «торгівля людьми», його історичними витоками і сучасними проявами, щодо прав та свобод громадян за кордоном, міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми та вчилися використовувати набуті знання  в різних життєвих ситуаціях. Цей захід допоміг підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми; показав небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Практичне заняття «COVID-19 – навчання в умовах карантину»

Куратором клубу учнівського самоврядування «За здоровий спосіб життя»  Ковалівською І.А. з метою концентрації уваги учнів на тому, як діяти в контексті нового коронавірсу під час  процесу освіти, було проведено практичне заняття «COVID-19 – навчання в умовах карантину» для учнів 7-х класів.

Година спілкування «Вогонь друг – вогонь – ворог…»

З метою профілактики нещасних випадків під час пожежі для учнів 2 класу відбувся виховний захід «Вогонь – наш друг, чи ворог?». Вихователь Пархоменко Т.М. провела його в формі  гри, що викликало зацікавленість вихованців. Захід розширив та поглибив знання дітей про корисні та шкідливі властивості вогню, навчив запобігати виникненню пожеж, переконав в небезпечності гри з вогнем.

Засідання клубу «Незакінчена розмова… Скажіть «НІ» наркотикам. Оберіть життя»

В рамках тижня «Здоровий спосіб життя» куратором клубу учнівського самоврядування «За здоровий спосіб життя» Ковалівською І.А. 25 листопада 2020 року було проведено розширене засідання клубу «Незакінчена розмова… Скажіть «НІ» наркотикам. Оберіть життя». Мета засідання –  формування в учнів розуміння переваг здорового способу життя; виховання в них відповідальності за власне життя, а також життя інших людей.

Виховна година «Коронавірус: профілактика, інфікування та поширення»

25 листопада 2020 року в 5-А  класі вихователем Рянською Світланою Олегівною проведено виховну годину на тему «Коронавірус: профілактика, інфікування та поширення».

Під час спілкування в доступній та цікавій формі, використовуючи мультимедійну презентацію, учнів було ознайомлено зі шляхами передачі інфекції, також опрацьована пам’ятка  профілактики інфікування та поширення коронавірусу, змодельовані можливі життєві ситуації та розглянуті такі питання:

– Як знизити ризик інфікування?

– Як захистити інших від інфікування?

– Як правильно надягати, використовувати та утилізувати маску?

Отже, знання правил безпеки – запорука здоров’я.

     Гра-змагання «Кращий рятувальник»

В рамках тижня протипожежної безпеки 19 листопада 2020 року в нашому закладі відбулась гра-змагання для учнів 1-2 класів «Кращий рятувальник» (вихователі: Повх І.В., Пархоменко Л.М., Пархоменко Т.М., Коробка О.В.). Під час конкурсів діти продемонстрували спритність, уважність, а головне – знання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Отже, такі змагання виховують у підростаючого покоління навики безпечної поведінки, вчать не губитися в надзвичайних ситуаціях і вміти берегти власне життя та рятувати інших.

До Дня Гідності і Свободи

21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

Цього дня у КЗ «Балаклійська спеціальна школа» Харківської обласної ради відбувся урок-реквієм пам’яті подій Революції Гідності та Свободи, який підготували учні 8-х класів разом із куратором клубу шкільного самоврядування «Паросток» Пархоменко Т.М. та педагогом-організатором Нечитайло Т.М. Влучно, чітко і не без щему у серці ознайомили присутніх із хронологією визначальних подій народного руху за незалежність, свободу та самовизначення, читали вірші про Україну та події на Майдані, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Конкурс буклетів «Правила пожежної безпеки»

В рамках тижня протипожежної безпеки, з метою формування обережного ставлення до вогню, попередження пожеж та формування уявлення  про професію пожежного, причин виникнення пожежі в побуті та її наслідків у нашому закладі 19 листопада 2020 року для учнів 1-10 класів організовано конкурс буклетів «Правила пожежної безпеки».

Виставка робіт «Розмальовуємо розмальовки: «Обережно – вогонь»

В рамках тижня протипожежної безпеки «Легко вогник запалити та не просто загасити» 18 листопада 2020 року в нашому закладі організовано та проведено виставку робіт учнів 1-5-х класів «Розмальовуємо розмальовки: «Обережно – вогонь».

Виховний захід з безпеки дорожнього руху

З метою формування  в учнів   навичок безпечної поведінки на вулицях  і дорогах у нашому закладі проведено виховний захід у казково-ігровій формі для учнів 3 – 4 класів «Як колобку допомогли дорожні знаки» (вихователі: Коврига О.І., Тимошенко Л.А., Танчук Ю.В.)  . Протягом заходу діти відгадували загадки, зустрічалися з казковими героями, грали в ігри, танцювали. Малеча показала досить глибокі знання з правил дорожнього руху.
Сподіваємося, що всі набуті знання вони зможуть використати на практиці, у повсякденному житті

Конкурс витинанок «Голуб миру в моєму вікні».

У рамках Міжнародного дня миру, з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості в школі відбувся конкурс витинанок «Голуб миру в моєму вікні». Головною ідеєю робіт є бажання дітей жити у мирі!

День знань

День знань – одне із головних свят навчального року – урочисте, хвилююче і відповідальне. Це свято об’єднує всю громаду – від найменших, тих хто вперше іде до школи і стане першокласником, до серйозних старшокласників – тих, хто стоїть на порозі дорослого життя.

Новий 2020/2021 навчальний рік у спеціальній школі розпочинається в особливих умовах із дотриманням протиепідемічних правил. Святкова лінійка відбулася для 1-го та 10-го класів, а учнів інших класів зустріли вчителі в своїх кабінетах, де провели перший урок «Культура здорового способу життя у нових обставинах».

 

2019/2020 навчальний рік

Щиро вітаємо зі святом Останнього дзвоника!

Для кожного з нас цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

Цей рік був для всіх особливим. Він дав нам досвід онлайн навчання та підкреслив цінність живого спілкування. Звертаємося до всіх школярів з побажанням добра, щастя і здоров’я. Останній шкільний дзвоник сповіщає вам про омріяний прихід літніх канікул. Ми віримо в те, що ви проведете їх весело і цікаво, загартуєтеся, наберетеся сил, зустрінете нових друзів. Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

До Міжнародного дня сім’ї

15 травня в світі щорічно відзначають Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році. Ця дата покликана звернути увагу громадськості різних країн на родинні цінності.

З нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї в нашому закладі пройшов онлайн-фотоконкурс «Миттєвості сімейного щастя».

Майстер-клас із виготовлення нагрудного знаку «Мак пам’яті»

Напередодні Дня памяті та премириння, Дня Перемоги у нашому закладі відбувся онлайн майстер-клас з виготовлення квітів червоного маку – символу пам’яті жертв Другої світової війни, який провели вихователі з учнями.

Цей символ популярний у Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Закону про вшанування Дня пам’яті та примирення 8 травня.

Мета майстер-класу – навчити виготовляти квіти своїми руками із тканини і паперу та переконати, що це легко і просто. Як виявилося в процесі заняття, зробити це своїми руками не складно.

Виготовити червоний мак вдалося всім учасникам майстер-класу. Ці квіти будуть окрасою святкування Дня пам’яті та примирення й Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

Свято Масляної у школі

В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.

У стінах нашої шкли відбулося святкування Масляної. Творчий колектив учнів та вихователів відтворили цікаві українські традиції цього свята. Дійство видалося колоритним та різнобарвним. Дітки декламували вірші, співали пісні, веснянки, заклички. Школярі дізналися про походження, звичаї та традиції свята. А ще стали учасниками розваг та конкурсів.

А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями.

Яскраві емоції, піднесення і грайливий настрій залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.

До Міжнародного дня інвалідів

3 грудня в нашій державі відзначається Міжнародний день інвалідів. Зазвичай таких людей називають людьми із особливими потребами. Однак попри свої недуги – прив’язаність до візка, відсутність слуху чи зору – вони демонструють світові свої надможливості і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та рішучості зайняти активну життєву позицію. Захищаючи гідності інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя.

3 грудня 2019 року в нашому закладі відбулась година спілкування, присвячена Міжнародному дню інвалідів, «Права дітей на особливу турботу», яку провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «Турбота» Шило Ганна Василівна.

Під час години спілкування були обговорені питання про вроджені та набуті вади, та як люди з обмеженими можливостями реалізують себе у сучасному житті.

Учні виконували вправи закритими очима, малювали, писали, не використовуючи зап’ястя рук для того, щоб побувати на місці людини з обмеженими можливостями та розвивати власні тактильні відчуття.

Діти під час заходу створили плакат «З турботою в серці». Для цього учні  написали свої побажання дітям-інвалідам.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума XX, а тепер вже і XXI століття загрожує існуванню людства.

Традиція відзначати Всесвітній день боротьби зі СНІДом була покладена 1-го грудня 1988 закликом до розширення обміну інформацією з ВІЛ / СНІДу та соціальної терпимості, що пролунав на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх держав.

ВІЛ-інфекція- це проблема не лише медична. Багато могли б уникнути хвороби, якщо б знали про неї  і заходах безпеки більше.

З такою метою відбулася квест-гра  на тему «Жити в світі, в якому є ВІЛ/СНІД»  серед  учнів старших класів нашого закладу, яку підготувала керівник  шкільного  клубу «За здоровий спосіб життя» Ірина Анатоліївна Ковалівська. Старшокласники були поділені на дві команди, які протягом гри  пройшли різні  маршрути: «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД»,  «Ситуації, в яких ми ризикуємо» ; дискусія  на тему «ВІЛ-позитивні і сьогодення»; вікторина «Що ми знаємо про ВІЛ і СНІД?»; складання пам’ятки безпеки. Підбивши підсумки, переглянули  презентацію на тему «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!».  Під час гри учні висловлювали свої думки, ділилися різними поглядами та дійшли згоди, що потрібно берегти своє життя та обирати здоровий спосіб.

Виставка малюнків «Я маю право!»

Днями в нашій школі відбулась виставка малюнків «Я маю право!». В своїх роботах діти зобразили щасливу родину і свої мрії, вони знають про своє право на освіту й безпечне довкілля. Яскраві кольори не тільки доповнюють палітру творчості, а й прикрашають наш світ новими барвами.

Квест з елементами флешмобу “Ми – українці, наш дім – Україна”

20 листопада 2019 року в нашому закладі  пройшов квест з елементами флешмобу на патріотичну тематику “Ми – українці, наш дім – Україна”. Участь у змаганнях на ерудованість, спритність, кмітливість взяли учні 6-х класів (вихователі Ковалівська І.А., Шабетя М.О.).

Головним завданням для кожного класу було—пройти 7 станцій  з відповідними завданнями за власним маршрутом.

Крім швидкості, враховувалась і якість виконання завдань. На кожній станції команди отримували бали. У результаті  перемогу здобули учні 6-Б класу.

Наприкінці заходу діти переглянули відеофільм «Видатні українці» та влаштували яскравий український флешмоб.

Школа юних пожежників

Ми не з чуток знаємо, що таке вогонь, яку користь він приносить та якої біди завдає. Вогонь – давній супутник людини. Він дарує світло й тепло. Якби вони зникли, то життя б на світі не було. 14 листопада 2019 року в рамках тижня протипожежної безпеки в нашій школі відбувся виховний захід «Школа юних пожежників», який провели учні 1-3 класів  на чолі з вихователями.

Страшну силу вогню люди відчували давно і тому боялися його. Однак вони навчилися приборкувати вогонь і керувати ним. Діти розповідали історії про те, як добували вогонь у далекі часи, аж поки не з’явилися сірники, запальнички … Але з ними треба поводитися вкрай обережно, щоб не сталося біди. Школярі в образах Іскри, Диму та Вогню декламували вірші, вчили дітей, як треба правильно розпалювати вогнище та як користуватися електроприладами.

Хочеться вірити, що після пізнавального заходу не лише діти, а й дорослі зроблять для себе певні висновки, будуть дотримуватися правил техніки безпеки поводження з вогнем та використання електроприладів у побуті. І пам’ятайте: щоб у вашому домі не було біди, будьте обережні із вогнем завжди!

Екскурсія до видавничого будинку “Балдрук”

17 жовтня 2019 року учні 7-Б класу. та 4-А класу разом з вихователями Сиротенко Т.М. та Рянською С.О. побували на екскурсії у видавничому будинку “Балдрук”. Дітям було цікаво побачити видавництво, яке оснащене високотехнологічним обладнанням. Вони відвідали виробничі відділи, в яких ознайомилися з етапами виготовлення якісної поліграфічної продукції.

Вибори президента школи

11 жовтня 2019 року в нашій школі відбулися вибори президента. Ми живемо в молодій державі, яка обрала демократичний шлях розвитку, тому і шкільні вибори проходили на достойному рівні. Кандидати представили себе та розповіли про свою предвиборчу програму. По завершенню цього, учні зробили свій вибір. Президентом було обрано учня 10 класу Нестеренко Дениса.

Отже, вітаємо новообраного президента з перемогою та бажаємо йому впровадити політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме покращенню життя школи.

Екологічна прогулянка «Вже брами літа замикає осінь»

З метою виховання у дітей дбайливого ставлення до природи, бажання брати участь у природоохоронній роботі учні 9-го та 6-Б класів здійснили екологічну прогулянку до лісу «Вже брами літа замикає осінь» (вихователь Ковалівська І.А.). Школярі подорожували екологічними стежинами, спостерігали за життям рослин восени. Під час прогулянки діти дізналися про взаємозв’язки в природі та повторили правила поводження в лісі.

До Дня вчителя

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День вчителя, день, коли заклади освіти майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

Відбулося таке свято і в Балаклійській спеціальній школі. В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники школи від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

Педагог – особистість неординарна, творча, обізнана, яка весь час знаходиться в пошуку чогось нового, цікавішого, досконалішого. Немає, мабуть, на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі  зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком.

Екскурсія до Державного підприємства «Балаклійське лісове господарство»

Днями учні нашої школи-інтернату відвідали Державне підприємство «Балаклійське лісове господарство» , екскурсію організувала для початкових класів  вихователь Коврига О.І. Діти побували в цеху переробки. Вони дізналися про найголовніші етапи виробництва, побачили, як переробляють деревину. Наприкінці екскурсії діти переглянули слайд-шоу про технологію вирощування сосен з насіння шишки, що має велике значення для відновлення хвойних лісів. Для дітлахів екскурсія перетворилася на великі пригоди, спогади про які, разом зі світлинами залишаться на все життя.

Екскурсія до Балаклійського РАЦСу

У рамках реалізації проекту «Я маю право!» для учнів 9-го класу організовано екскурсію до Балаклійського РАЦСу, яку організувала вихователь Ізмаілова  Л.Г.  РАЦС – це місце, куди звертаються люди за допомогою, порадою, зі своїми переживаннями, зі своєю радістю, своїми почуттями та емоціями.

Старшокласники дізналися, що робота співробітників органів РАЦСу вельми різноманітна. Це не тільки реєстрація актів цивільного стану, робота з архівними документами, телефонні консультації, а й спілкування з людьми, які постійно звертаються з різними питаннями. Вчасно отримані рекомендації фахівців дають можливість жителям нашого району завчасно запастися необхідними в майбутньому документами для вирішення життєво важливих питань.

Також учням запропонували стати учасниками дійства укладання шлюбу. Кожний отримав свою роль та намагалися відобразити церемонію одруження. Уасники активно увійшли в свої ролі, отримали масу задоволення та вражень.

Конкурс малюнків «Голуб миру»

Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському…

У рамках Міжнародного дня миру, з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості в школі відбувся конкурс малюнків «Голуб миру». Головною ідеєю малюнків є бажання дітей жити у мирі!

Екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею

Краєзнавчий музей — місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе.

З метою національно-патріотичного    виховання школярів, формування  шанобливого  ставлення  до  історії  українського  народу  та національної гідності  для учнів старших класів була організована екскурсія до Балаклійського краєзнавчого музею (вихователі Ковалівська І.А., Шабельман Ю.В., Повх І.В., Коробка О.В.).

У музеї екскурсанти ознайомилися з археологічною спадщиною та етнографічними особливостями Балаклійщини, різними історичними періодами її розвитку, трагічними подіями Голодомору, подвигами воїнів, партизанів та місцевих жителів за часів Другої світової, воїнів Афганців та героїв АТО.

Побувавши у цьому храмі історії, культури та природи, школярі залишили тут частинку своїх сердець. Нехай теплота їх і надалі допомагає музейним працівникам шукати, зберігати та представляти для широкого загалу унікальні експонати різних епох.

Пролунав останній дзвоник

24 травня 2019 року в нашому навчальному закладі пролунав останній дзвоник з нагоди закінчення чергового навчального року. Учні, вчителі, вихователі та гості зібралися у святково прикрашеній актовій залі, щоб привітати одне одного зі святом. Свято розпочав директор школи А.О. Ляшов, привітавши учнів із закінченням навчального року, побажав всім гарного відпочинку, цікавих зустрічей, нових вражень; випускникам – впевнено йти життєвою дорогою і завжди досягати поставленої мети. Приєдналися до побажань і шановні гості свята – представники Державного  навчального закладу «Регіональний механіко-техноглогічний центр професійної освіти Харківської області» , вони розповіли про свій навчальний заклад і запросили випускників школи вступати до «Регіонального центру». За доброю традицією на свято також завітали почесні гості –  наші шефи з АК “Харківобленерго”, які вручили випускникам цінні подарунки.

Свято завершилося святковим концертом, у якому взяли участь учні та педагоги нашої школи.

Військово-патріотична гра  «Джура»

З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді 18 травня 2019 року в КЗ «Балаклійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Харківської обласної ради» було організовано та проведено військово-патріотичну гру «Джура».

Участь у грі взяли учні 8-10-х класів. Захід відбувся у формі тренувальних зборів і включав у себе наступні етапи: інтелектуальна вікторина «Відун», туристсько-спортивна смуга перешкод, медично-рятувальний комплекс «Козацька безпека», тренувальні вправи фізкультурно-спортивного комплексу «Козацький гарт».

Учасники заходу показали відповідні знання, вміння та навички на пройдених етапах й високий рівень духовності та патріотизму.

За результатами всіх змагань перше місце виборола команда 10-го класу. Вітаємо переможців!

Екскурсія до Балаклійського лісового господарства

15 травня 2019 року учні 4 та 6-х класів (вихователі  Руденко А.П. та Сиротенко Т.М.) відвідали ДП «Балаклійське лісове господарство», де ознайомилися з одним із найдавніших ремесел, опанованих людиною – обробкою деревини. Деревина – натуральний будівельний матеріал, що має унікальні естетичні переваги й неповторний вигляд. Дерев’яні меблі, паркет або тераси можуть тішити нас своєю красою довгі роки. Працівники лісового господарства розповіли про основні породи, властивості та дефекти деревини, способи її обробки, виготовлення вирізання різних предметів, Дітям показали, як  працюють верстати, як столяр  здійснює всі види обробки деревини: пиляння, стругання, вирізання заготовки тощо. А на вулиці учням показали, як іде загрузка виготовленої продукції в транспортний засіб за допомогою крана КП-3.

Літературно-музична програма  до Дня Перемоги  «Була війна, хоч ми її не знали, та нас хвилюють її рани»

День Пам’яті та примирення, День Перемоги для всіх – особливі дні. Подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами, настільки великий, що його масштабність із часом стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну.

Напередодні Дня Перемоги у нашому закладі відбулась літературно-музична програма  «Була війна, хоч ми її не знали, та нас хвилюють її рани», який підготували учні та колектив школи-інтернату.  На початку заходу директор школи Анатолій Олексійович Ляшов привітав усіх присутніх зі святом Перемоги та побажав міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, довгих-довгих років життя,  ясного неба та віри у славне майбутнє рідної нашої України! Під час виступу лунали фронтові пісні, патріотичні композиції. Діти, вітаючи гостей,  бажали їм здоров’я, мирного неба, дякували за Перемогу, намагались висловити теплі слова, подарувати посмішку кожному! Після завершення концерту всіх гостей було запрошено на солдатську кашу.

Виставка гуртка «Кераміка», присвячена Великодню

Глина – природний матеріал,  якого у достатній кількості  містить наша щедра  земля.

Неабияк зацікавила  дітей ліпленням з глини  керівник гуртка «Кераміка» Ізмаілова Людмила Григорівна. Існує  такий вислів «розум дитини знаходиться на кінчиках пальчиків» , а на заняттях ліплення можна домогтися  максимальної активності обох рук, розвивати м’язи пальчиків.

І, можливо, ось ці глиняні вироби, представлені на виставці, присвяченій Великодню, стануть першою сходинкою на творчому шляху становлення майбутніх народних майстрів.

Вечір-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля»

26 квітня 1986 року – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
26 квітня 2019 року в актовій залі нашого закладу проведено вечір-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля», який підготували бібліотекар Усик Л.О. та члени шкільного клубу самоврядування «Зелений подих» (куратор Тимошенко Л.А.). Метою заходу було познайомити учнів з однією із трагічних сторінок України; вшанувати пам’ять трагічно загиблих під час ліквідації наслідків аварії, жертв чорнобильської катастрофи; розкрити наслідки трагедії, щоб запобігти подібному лиху; допомогти учням визначити для себе моральні і ціннісні пріоритети.

Екскурсія до Балаклійської станції юних натуралістів

24 квітня 2019 року учні 1-го та 5-х класів (вихователі Танчук Ю.В. та Ковалівська І.А.) здійснили екскурсію до Балаклійської станції юних натуралістів, яка одночасно є і частиною природно-заповідного фонду держави – «Юннатівська пам’ятка природи місцевого значення». Юннати (скорочення від юні натуралісти) це вихованці гуртків закладу, які люблять природу і прагнуть до її глибшого вивчення та розуміння, а допомагають їм в цьому їх талановиті небайдужі педагоги та чудово організована матеріально-технічна база станції, з якої дітям випала нагода ознайомитися під час екскурсії, майстерно проведеної її співробітником Пурдею Ігорем Миколайовичем. Екскурсантам були показані численні доглянуті вольєри з пернатими, серед яких як українські, так закордонні представники: голуби, цесарки, вутки-мандаринки, павичі…і навіть страуси!
Потім екскурсія проходила вже в приміщенні станції, де в добре організованих музейних вітринах зберігаються численні цікаві природничі експонати, про кожний з яких Ігор Миколайович міг розповісти цілі історії.
Діти поверталися додому, сповнені новими позитивними емоціями та враженнями.

Участь у VІІ обласному святі художньої творчості “Весняні усмішки”

18 квітня 2019 року учні нашого закладу взяли участь у VІІ обласному святі художньої творчості “Весняні усмішки” на базі Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості. Танцювальні колективи “Ритм” та «Галактика» (керівники Шабетя М.О.), вокальний колектив  «Посмішка» та Грищук Вікторія (керівник Дрешпан О.О.)  були нагороджені дипломами обласного свята художньої творчості.

Екскурсія «Досліджуємо працю людей навесні»

8 квітня 2019 року учні 3 та 6-х класів (вихователі Рянська С.О. та Сиротенко Т.М.) відвідали господарство ФОП «Рянський С.О.». Гостинно їх зустріли головний спеціаліст та директор господарства. Здалось, що і робота в господарстві призупинилась на час перебування дітей. Скільки уваги! Все показують, розказують, демонструють. Слід відмітити – є що демонструвати. Незабутні враження залишились у дітей від найсучаснішої сільськогосподарської техніки.

Екскурсія на Балаклійський хлібозавод

Напередодні весняних канікул учні 2-го класу (вихователь Коврига О.І.) здійснили екскурсію до Балаклійського хлібозаводу. Продукція цього хлібозаводу здавна користується популярністю серед споживачів нашого міста. Тут випікають різноманітні сорти білого та чорного хліба, батони, булочки, печиво, торти, тістечка. З великою цікавістю діти спостерігали за повним процесом виробництва хлібобулочних виробів: від змішування тіста і надання йому форми до транспортування свіжої випічки конвеєром.

Недарма кажуть: «Хвала рукам, що пахнуть хлібом». Саме ці слова говоримо про людей, які працюють на хлібозаводі. Це вони вдень і вночі трудяться, щоб на нашому столі завжди лежав м’який, рум’яний, запашний хліб. Малечі теж випала честь першими скуштувати щойно спечений хліб. Та найприємніше чекало в кінці екскурсії. Дітей пригостили гарячим чаєм та, звичайно ж, різними видами смачного печива виробництва Балаклійського хлібозаводу.

Святковий концерт, присвячений 8 березня

6 березня 2019 року у школі-інтернаті відбувся святковий концерт, присвячений  8 Березня, на якому учні 1-10 класів вітали всіх присутніх жінок у залі – мам, бабусь, сестер, вчителів, вихователів та працівників школи.

У своїх піснях, танцях та інших художніх номерах вони передавали всю свою любов, шану і подяку. Всі присутні були вражені акторськими та музичними здібностями наших учасників.

Свято відбулося досить вдало, гості були приємно вражені і у відповідь дякували учням своїми щирими гучними оплесками.

Свято картоплі «Королева в мундирі»

Що то за українець, який не любить ласувати картоплею!

Нещодавно в нашій школі-інтернаті відбулося свято картоплі «Королева в мундирі», яке підготували учні 7-х класів разом із вихователями (Шаповалова Ю.А., Вишнякова Л.В., Крючкова С.В., Рянська В.В.). Діти сумлінно готувалися до дійства – вивчали вірші, пісні, загадки про другий хліб українців – картоплю. У ході свята учні провели імпровізований концерт, який всім дуже сподобався. На завершення свята пригостили всіх присутніх стравами з картоплі.

Свято пройшло неймовірно весело.

До Дня Героїв Небесної Сотні

Любов до Батьківщини — велика чеснота. Не може любити Бога та людина, яка не навчилася шанувати своїх батьків і свою Батьківщину. Добра дитина не кидає свою матір в недолі і в стражданні. Такою має бути любов до Вітчизни, із почуттям власної гідності. Бажання бути вільними і незалежними виявили герої сьогодення. Ті, хто відстоював Майдан, хто воює на сході країни, їм живим і мертвим присвячується.

20 лютого 2019 року в нашому закладі відбувся захід, присвячений пам’яті Небесної Сотні. Його підготували та провели члени шкільного патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.). Захід розпочато такими словами: «На початку 2014 року у всіх було відчуття тривоги, але ніхто собі не уявляв, що в новому році буде Небесна Сотня, анексія Криму, сотні загиблих на Донбасі і ще багато жахіть». Учні декламували чуттєві поезії «Небесна Сотня», «Звернення сина до матері», «Сини України», «Горить свіча», в яких відчувалися біль, смуток і скорбота.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, які віддали своє життя за перемогу правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу.

Герої не вмирають, вони стають легендою, взірцем для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя за Батьківщину — це подвиг справжнього патріота-українця. Слава Україні! Героям Слава!

Конкурсна програма для молодших школярів «Ідеальна пара»

13 лютого 2019 року, напередодні Дня Святого Валентина, у школі-інтернаті відбулась конкурсна програма для молодших школярів «Ідеальна пара», яку організували члени шкільного клубу самоврядування «Турбота» (керівники Шило Г.В. та Шаповалова Ю.А.).

Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. За виступами конкурсантів уважно стежило прискіпливе й незаангажоване журі. Пари учасників із захопленням та ентузіазмом намагалися вибороти собі перемогу в безлічі конкурсів. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

До Дня пам’яті героїв Крут

29 січня – трагічна сторінка в історії  України . 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні .

В  День пам’яті героїв Крут  у нашому закладі з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшов виховний захід « Битва під Крутами : вони були такими молодими…». Члени патріотичного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) перенесли усіх присутніх у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисячі.

Під Крутами сльози, зітхання тяжке..

І як же так сталось, здатний хто на таке?

Стало каменем серце отут біля Крут

І заповідь божа затоптана в бруд.

А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»…

Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Щороку  27 січня всім прогресивним людством відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це особлива сторінка в світовій історії. Людство не знало більш жахливого запланованого геноциду, коли в програмі цивілізованої країни передбачалось знищення цілого народу жорстокими і недозволеними методами.

Саме 26 січня 2019 року в нашій школі-інтернаті відбувся виховний захід, приурочений цьому дню, який провели та підготували члени патріотичного клубу «Паросток» під керівництвом Пархоменко Т.М. Учні 8–10 класів мали змогу познайомитись із поняттям Голокосту та історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей.

ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

День Соборності – Свято  України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно День Соборності відзначають в Україні з 1999 року.

З цієї нагоди 22 січня членами шкільного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організовано та  проведено для учнів старших класів інформаційно-пізнавальну годину «22 січня – День Соборності та Свободи України».

Діти  познайомилися з історією виникнення цього свята в нашій країні, «помандрували» кордонами України. Потім учні розділились на дві команди і відповідали на питання вікторини. Протягом цього етапу були згадані державні та народні символи країни, основні закони, видатні постаті. Наприкінці старшокласники читали вірші українських поетів про Україну.

Хочеться ще раз наголосити, що єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об’єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

Конкурс новорічних прикрас «Прикраси дивні на ялинці – наче з чарівної скрині гостинці»

Протягом грудня у нашому закладі працювала майстерня чудових саморобок. Кожен клас разом із вихователями готувалися до

конкурсу новорічних прикрас «Прикраси дивні на ялинці – наче з чарівної скрині гостинці» – конкурс на виготовлення новорічних виробів з паперових втулок.

Напередодні новорічних свят актовий зал школи-інтернату  ряснів дитячими доробками. Символи року – поросята та кабанчики, квіти, сніжинки, казкові герої – розмаїття творчих робіт дітлахів вражає. І у кожну іграшку вкладено чимало яскравих ідей, вигадок та вмінь.

Глядачі у захваті були від того, які альтернативні новорічні композиції можна виготовити зі звичайних паперових втулок.

День Святого Миколая

День Святого Миколая – це світле і радісне свято, яке першим приходить до нас як добра зимова казка.  В Україні здавна шанують Миколу Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей та бідних, тих, хто найбільше потребує любові та турботи.

19 грудня 2018 року в школі-інтернаті відбулась  казкова вистава до Дня Святого Миколая. Глядачі вистави опинилися в чудовій казковій атмосфері передноворічних свят. Вистава виявилась динамічним мюзиклом,  наповненим чарівними пригодами. А діти з нетерпінням чекали появи головного гостя, щоб отримати новорічний подаруночок від Святого Миколая.

Новорічна світла атмосфера заповнила актову залу школи!

Нехай заповниться світлом і добром кожен дім і родина!

 

Тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння»

Разом із шаленим прогресом у суспільстві впевненою ходою крокує велика проблема – СНІД. Про це треба знати, навчати інших, особливо дітей, попереджати. Саме тому, 6 грудня 2017 року  в нашому закладі відбувся тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу «Сходинки до розуміння», який провела вихователь, керівник шкільного клубу самоврядування «За здоровий спосіб життя» Ковалівська І.А.  Учасниками тренінгу стали  учні старших класів. Розпочався тренінг із представлення, із очікувань і сподівань.

На тренінговому  занятті ,старшокласники розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу, обговорили питання толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Учнів зацікавив нестандартний підхід до висвітлення важливої проблеми сьогодення –  мультимедійна презентація, інтерактивні вправи «Сліпий і поводир», «Воскова паличка», «Загроза», «Біла мітка»;  робота в групах, рольові ігри переконували  школярів у пріоритетності здорового способу життя.

Рольова гра «Суд над наркотиком»

28 листопада 2018 року члени шкільного клубу «За здоровий спосіб життя» (керівник Ірина Анатоліївна Ковалівська) провели рольову гру «Суд над наркотиками», під час якої слухалася справа по звинуваченню наркотика у злочинних діях проти людини, людства. Уважно і неупереджено вислухавши виступи з усіх боків, зваживши на факти й аргументи, які були наведені, узгодивши між собою думки та позиції,  було доведено, що наркотик є засобом скоєння зла, яке чинить людина. Вживати його чи не вживати – це залежить від людини, від її мудрості, від її сили волі, від її моральності.

Вечір пам’яті  «Чорні сторінки історії»

23 листопада 2018 року в нашому закладі пройшов вечір пам’яті  «Чорні сторінки історії», присвячений  85-м роковинам Голодомору. Члени патріотичного клубу «Паросток» під керівництвом Пархоменко Т.М. провели історичний екскурс у 1932-1933 роки, коли в Україні  був страшний штучно створений голод, під час якого померли мільйони українців.

На закінчення вечору було запалено свічки та вшановано хвилиною мовчання жертв Голодомору.

До Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2018 року в школі-інтернаті відбулася низка заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи. Метою проведення було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.

Для учнів молодших класів організовано бесіду «Герої не вмирають». Діти були ознайомлені з історією сучасної України, іменами загиблих героїв Небесної сотні. Наприкінці заходу школярі вшанували їх хвилиною мовчання.

Для учнів 5-8-х класів проведено урок мужності «Хоробрі серця». У класі панувала атмосфера великого патріотизму. Учні підготували поезії та виставку малюнків, присвячених “Небесній сотні”, героям Майдану. Пісня “Герої не вмирають” пролунала з особливим відчуттям суму й гордості.

Члени шкільного патріотчного клубу «Паросток» (керівник Пархоменко Т.М.) організували перегляд відеороліків, присвячених пам’яті “Небесної сотні” та обговорили події, що сколихнули весь світ.

Екскурсія до Державного підприємства «Балаклійське лісове господарство»

Днями учні нашої школи-інтернату відвідали Державне підприємство «Балаклійське лісове господарство» , екскурсію організувала для початкових класів  вихователь Коврига О.І. Діти побували в цеху переробки. Від начальника цеха Олійника В.В. вони дізналися про найголовніші етапи виробництва, побачили, як переробляють деревину. Для дітей екскурсія перетворилася на великі пригоди, спогади про які, разом зі світлинами залишаться на все життя. Після екскурсії на дітей чекав сюрприз – пакунки із солодощами.

Сірники не чіпай, вогонь не закликай ”

Згідно з планом роботи тижня безпеки життєдіяльності та з метою формування в молодших школярів уявлень про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки вихователями школи-інтернату  Тимошенко Л.А., Танчук Ю.В., Коврига О.І. організовано виступ агітбригади для учнів 1 – 2 класів “Сірники не чіпай, вогонь не закликай ”. Під час заходу учні дізналися про вогонь, про правила пожежної безпеки, а також взяли активну участь у різноманітних конкурсах, де показали свою спритність, увагу та знання правил пожежної безпеки.

Отже, діти переконалися, що з вогнем необхідно поводитись обережно, дотримуватись правил протипожежної безпеки. І тоді ніколи не доведеться дзвонити 101.

Практичне заняття «Відважні пожежники»

У рамках тижня безпеки життєдіяльності 14 листопада 2018 року в школі-інтернаті для 5-х класів відбулося практичне заняття «Відважні пожежники», яке провела вихователь Ковалівська І.А.

Щоб здолати пожежу, діти мають знати нелегкі  правила безпечної поведінки з вогнем.  За участю дітей було створено дві команди, які завзято боролися з вогнем у іграх-змаганнях: «Загороди вогонь»,  «Врятуй звірят», «Швидше загаси вогонь», «Влучи в ціль». Пожежа, що  прийшла до діток  на захід,  була ліквідована за рахунок спритності та відважності юних пожежників.

Наприкінці заходу учні переглянули мультфільм «Фокс і Трот спішать на допомогу. Пожежа».

Виставка малюнків «Безпека на дорозі»

У рамках тижня безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, безпеки дорожнього руху у школі-інтернаті відбулась виставка малюнків «Безпека на дорозі». Своїми малюнками діти закликають однолітків дотримуватися правил дорожнього руху, не порушувати їх. Показують засобами образотворчого мистецтва, до яких важких наслідків приведуть порушення правил дорожнього руху. Ми сподіваємося, що наші учні після перегляду виставки малюнків ще більше зрозуміють необхідність обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки на вулицях та дорогах.

Безпека на дорозі – безпека життя

“Безпека на дорозі – безпека життя” – під такою назвою 8 листопада  відбувся виступ агітбригади 3-4 класів у рамках тижня безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, безпеки дорожнього руху.  Діти творчо обіграли різні типові ситуації, у які потрапляють люди, якщо не дотримуються дорожньої грамоти. Різножанровість програми сподобалася глядачам, адже вона була насичена яскравими костюмами, піснями, іграми. У такій невимушеній, цікавій формі діти повторили дорожні знаки, сигнали світлофора, дорожню розмітку. І все для того, щоб школярі усвідомили, що важливо не тільки знати Правила дорожнього руху, але й дотримуватися їх заради власної безпеки

До Дня українського козацтва

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці як свято релігійне, національне, родинне. У народі це свято ще називають «Третя Пречиста» або просто – День українського козацтва.

Вже стало традицією у школі-інтернаті  напередодні цього свята проводити змагання між старшокласниками на спритність, витривалість, силу та кмітливість, організаторами яких стали члени клубу шкільного самоврядування «Олімп» (куратор Повх І.В.).

Традиції проводити змагання прийшли до нас із сивої давнини. Наші славні козаки не лише захищали рідну землю від чужинців, а й постійно готували юнаків до майбутніх походів.

Команди, які представили хлопці 8 – 10 класів, продемострували свої знання з історії козацтва та активно відповідали на запитання вікторини.

Відомо, що козаки були фізично здоровими і сильними людьми, добрими вершниками. Наприкад, І. Підкова міг зігнути підкові, П. Сагайдачний змалку навчився натягати лук. Тому, наші учасники показали свої вміння, силу та спритність у спортивних конкурсах та естафетах.

До програми ввійшли змагання «Козацькі розваги» та нестандартні види змагань.

Наприкінці заходу команди були нагороджені грамотами та подарунками.

Тож, щиро вітаємо переможців, наших сильних та мужніх козаків!

День учителя

День учителя – це день, коли святкова атмосфера панує у школі, а на обличчях учнів та вчителів – щирі посмішки та веселий настрій.

5 жовтня 2018 року в нашій школі відбулося святкування Дня учителя! В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. Були представлені виступи вокальних та хореографічних колективів, жартівливі інсценівки. Особливу увагу діти приділили ветеранам шкільної праці, яких було запрошено на свято. У школі атмосфера панувала дуже весела та святкова, учителі отримали чудовий настрій і заряд енергії від свята.

 

Тематична екскурсія до День партизанської слави

День партизанської слави – це день всенародної пошани до тих, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя.

Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні відзначається День партизанської слави. Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни напередодні відзначення Дня партизанської слави для учнів 5-х класів було проведено екскурсію до пам’ятника загиблим воїнам.

До Міжнародного дня миру

Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру.

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша школа.  В класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Відбулася виставка дитячих малюнків «Голуб миру». Бібліотекарем школи-інтернату для учнів 3-4-х класів проведений інформаційний журнал “Міжнародний день миру”.

 

 Виставка дитячих малюнків «Діти мають права!»

В рамках реалізації проекту “Я маю право!” учні  5-10  класів нашої школи-інтернату взяли участь у шкільній виставці малюнків та плакатів на тему “Діти мають права!” Це дало змогу дітям не тільки проявити свої творчі здібності, а й поміркувати над важливим питанням щодо реалізації прав дитини.

Правовий флешмоб

Учні школи-інтернату стали учасниками правового флешмобу в рамках реалізації проекту «Я маю право!» та тижня права, який відбувся 13 вересня 2018 року. Мета заходу –  акцентувати уваги на актуальності дотримання прав людини у сучасному житті, державі та світі, попередження правопорушень серед учнівської молоді.

Спортивні змагання

До Дня фізичної культури і спорту шкільним клубом самоврядування «Олімп»  організовані та проведені змагання «Веселі старти» серед учнів 5-6 класів.

Програма змагань була цікавою та насиченою. Командам запропоновані конкурси, де потрібно проявити влучність і кмітливість, а також свої спортивні, розумові здібності та навички. Всі етапи цього захоплюючого змагання проходили в напруженій боротьбі. Вболівальники і глядачі стежили за ходом подій і дуже хвилювалися за свої команди. Всі учасники старалися щосили прийти до фінішу першими.

Змагання стали справжнім святом спорту, здоров’я та юності! Всі отримали море позитивних емоцій. Команди нагороджені призами. Успіхів у спорті!